Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az asperger szindróma a...

Az asperger szindróma a felnőtt egyén cselekvőképességét?

Figyelt kérdés
Azért politika, mert Törvények, jog. 100%-ban cselekvőképes, vagy csak korlátozottan? Forrást tudnátok nyújtani?
2016. máj. 16. 11:47
 1/10 A kérdező kommentje:
Az asperger szindróma KORLÁTZOZZA-E a felnőtt egyén cselekvőképességét? *
2016. máj. 16. 11:48
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem, ez az autizmus enyhe formája, több ismert ember is szenved ebben a betegségben.
2016. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a kapcsolatteremtésben-fenntartásban, valamint némely, más ember szemében jelentéktelennek tűnő dologban különbözünk (pl. Újramelegített étel utálata, Páratlanra végződő rendszámú buszok kerülése, Szobájában lévő bármely tárgy akár 1 cm-vel való arrébbtételének tiltása, Spontán; meg nem tervezett eseményekkor való leblokkolás). Emellett az érdeklődési körünk is meglehetősen egyedi, bár ennek végképp nincs köze a cselekvőkészséghez.

Tehát szerintem az Asperger által nem vagyunk korlátozva a mindennapokban. Bár elég sok türelmet igénylünk attól, aki szeretni szeretne minket.


23f - diagnosztizált

2016. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Más volt a kérdés. Én jogi értelemben kérdeztem.
2016. máj. 16. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Ember legyen a talpán, ki értelmezni tudja az állítmány nélküli mondataidat.
2016. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
...........
2016. máj. 16. 19:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy nem büntethető, akkor szerintem: de. Teljesen normális, önálló életet lehet élni aspergerrel.
2016. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, ami a jogszabályban meghatározott cselekvőképességet érinti. Írhat e alá okmányt stbb.
2016. máj. 16. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy írhat. Ez nem szellemi fogyatékosság.
2016. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Igen, teljesen cselekvőképes, amennyiben nincs értelmi fogyatékosnak titulálva papíron (ez meg ugye az autizmus súlyosságától függ, de aspiknál meglehetősen ritka a korlátozott cselekvőképesség). Utánanéztem, amikor erkölcsi bizonyítványt kellett igényelnem. Szóval mindent aláírhatok és felelősségre vonhatnak ugyanúgy, mint bárki mást.
2016. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!