Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vaterás vásárlás során átverte...

Vaterás vásárlás során átvertek, több éve húzódik az ügy, most kaptam egy határozatot. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!


Még réges régen átvertek egy Vaterás vásárlás során: Elöreutaltam a 25K-t B-nek, aki A bankszámlaszámára kérte a pénzt (Direkt elkértem A személyigazolványának másolatát, hogyha netán történne valami gikszer). Aztán a Tabletem meg nem jött meg. Go Rendörség, feljelentés csatolva minden e-mailes beszélgetés, telefonszámok, A személyigazolványának másolata stb...


A következö határozat jött tegnap:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Kedves Ügyvédek!


Elöre is köszönöm, hogy rátekintenek a dolgomra és, hogy idöt szánnak rá és azt is elöre megköszönöm, ha tanácsokkal látnak el az ügyben!


Tehát a kérdéseim a következöek lennének:


1. Józan paraszti ésszel rendelkezö embernek ez a nyomozást megszüntetö határozat, mit kell, hogy mondjon?

2. Önök, hogyan minösítenék a nyomozást?

3. Javasolt-e bármiért is fellebbezni?

4. Milyen egyéb teendöket javasolnak az ügy kapcsán?


Elöre is köszönöm a válaszukat!



2016. júl. 6. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
"A kép nem található"
2016. júl. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2016. júl. 6. 12:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1.) A határozat első fele értelmében, a többségi cselekményt (44) elkövetőkkel szemben nem tudták megállapítani kétséget kizáróan, hogy szándékosan, jogtalan haszonszerzés végett ejtettek volna tévedésbe embereket. Sőt! A határozatból épp az tűnik ki, hogy inkább az ellenkezőjét bizonyították. Mivel az indokolás szerint többségben voltak a teljesített megrendelések, illetve több esetben - a nem teljesített rendelések esetén pedig - 1-2 hónapon belül visszafizetésre került a vételár. Ilyen formán, ha volt teljesítés, plusz vissza is fizettek, lényegében inkább abba az irányba mutat, hogy komolyan gondolták a bizniszt, nem csak átverni akartak. Habár ez a "közvetítői" szerep érdekes, gondolom egy kis plusz haszonnal vették fel a rendelést.


A határozat második felében pedig egyértelmű volt, hogy szándékosan tévedésbe ejtette a vevőket, ezt el is ismerte, és annak vonatkozásában vádemeléssel is éltek.


Feltételezem, te az első csoportba tartozol, és azok közt is, akik nem kaptak vissza pénzt. Hogy ilyen esetben mi a teendő, jó kérdés.


2.) Kizárólag a határozat alapján nem lehet minősíteni a nyomozást, de szerintem amit lehetett, megtettek.


3.) Innen max. polgári pert lehetne esetleg indítani, hogy neked is visszafizessék a pénzt, de ehhez nem értek.


Mindenesetre a tanulságot te is levonhatod, sokakhoz hasonlóan. Előre nem utalunk!

2016. júl. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az milyen már, hogy elkezdek kereskedni a neten, de minden 3. embert átverem. ìgy többségben lesznek a pozitív adásvételeim, mint a negatív. Ès akkor büntetlenül folytathatom ezt az örökkévalóságig?
2016. júl. 6. 12:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó bekezdésben ott vagyon írva,hogy átküldik az ügyészségnek vádemelési javaslatra.
2016. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Neked a csomagod elveszett. Nem ertem miert jelented ezert fel a fickot/not. A posta a hibas, oket jelentsd.
2016. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem veszett el :D Fel sem adta, nem tudott postai feladóvevényt mutatni. Az pedig bizony kell hozzá ;)
2016. júl. 22. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!