Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van ha nem megyek vissza a...

Mi van ha nem megyek vissza a rendőrségre?

Figyelt kérdés
Bevittek a rendőrségre mert pár havermmal ittam és csendháborításért elvileg feljelentettek. Még a 18-at nem töltöttem be. A rendőr végül nem bűntetett meg de azt mondta jelenjek meg egy hozzátartozóval szerdán, de nyugodjak meg mert nem lesz büntetés. A nevemet, lakcímemet és szüleim laknevét meg kellett adjam amit meg is tette. Mi lesz ha nem jelenek meg szerdán? Adtak amúgy egy ilyen papírt is hogy mikor kell odamenjek, milyen időpontban stb. Amúgy Erdélyben vagyok tehát a Román törvények szerint van minden. Nekem haverom mondta hogy ő nem fog odamenni szüleivel, nem is szól nekik, mik lehetnek a követkzmények? Haverom még a 16-ot se töltötte be tehát neki be kellett volna ott hívja a szüleit, ezt a rendőr is mondta de haza engedett és adott egy papírt mi szerint szerdán 1-re jelenjünk meg szülővel vagy akármilyen hozzátartozóval (ezt már mondtam párszor asszem :DD). Én nagyszüleimnél vagyok itt és nagyszülővel mennék, de vissza a kérdésre, mi lesz ha nem jelenek meg?

2016. júl. 10. 13:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért bocsi, ne öljetek meg érte pls.
2016. júl. 10. 13:57
 2/10 A kérdező kommentje:
a "szüleim laknevét" - megaszondva 2016
2016. júl. 10. 13:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akkor küldenek egy beidézést a szüleidnek ajánlva és így is úgy is megtudják. Gondolom nem véletlenül kérik el az ő címüket. Az a papír nem tiszteletjegy, hogy ha van kedved megjelensz, ha nincs akkor nincs. Jobban jársz, ha vallasz. Jól leszidnak, de nem fognak kitagadni.
2016. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen persze, megtudják de valamiféle büntetés jár érte ha nem megyek el? Vagy akármi, nekem már szüleim tudják, csak nem akarok 3 órán át lelkizni egy rendőrrel.
2016. júl. 10. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemész, egy-két szóval elintézik. Nekik ez csak egy púp a hátukon. Ha viszont nem mész be, előállítanak. Ne tetézd a bajt.
2016. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én bemegyek, haveromról van inkább szó, ő húzza a száját, amúgy köszönöm a gyors válasokat, megy a zöld kéz ;).
2016. júl. 10. 14:37
 7/10 A kérdező kommentje:
Ohh, de imádom a laptopom billentyűzetét....
2016. júl. 10. 14:38
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha a szüleid tudják, akkor minek bonyolítani? Nem fognak veled 3 órát lelkizni, vannak komolyabb eseteik is.

Mi nemrég keveredtünk egy verekedésbe, a főkolompost bevitték, de kb. egy órát volt bent, ő is csak azért mert nem voltak meggyőződve a rendőrök, hogy nem állt kábítószeres befolyásoltság alatt.

2016. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ott éltem 20 évet, hogyha nem jelensz meg, pénzbüntetés mellett kapnak a szüleid egy idézést.
2016. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 250-750 lej közötti a büntetési tétel.
2016. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!