Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy iü. Szakértő objektíve...

Ha egy iü. Szakértő objektíve beláthatóan tök hamis szakvéleményt készít vki érdekei miatt, az ellen fel lehet lépni?

Figyelt kérdés

Nekem az a véleményem, h sajnos nem, mert mosogatják egymást a végtelenségig, és a legképtelenebb baromságot is bebizonyítják, hogy az márpedig úgy van, de még akkor is, ha az ellenkezőjéről netán titkos hangfelvétel van (egyébként emlékszem is ilyen botrányra gyerekelhelyezés kapcsán h le volt fizetve a pszichológus szakértő és teljesen másokat írt a szakvéleménybe, mint ami elhangzott, aztán abból se lett semmi, szépen eltussolták).


Szóval kinek mi a véleménye? Érdemes egyáltalán vagy csak azt éri el vele az ember, hogy a kimosása érdekében születik még öt másik hamis, és még az illető szívja meg? Azaz marad a sajtó és esetleg nemzetközi fórumok?


Mi a véleménye olyannak, akinek vagy volt ezzel tapasztalata vagy van rálátása?



2016. júl. 12. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogyne. Maga az eljáró bíróság dönt az érdemi ügyben. Természetesen a hamis szakvélemény hamisságát másik szakértő szakvéleményével lehet elsősorban bizonyítani. Ha két iü szakértői vélemény közötti ellentmondást a bírósági tárgyaláson történő ütköztetéssel sem lehet feloldani, akkor a bíróság 3. szakértőt rendel ki, annak eldöntésére, hogy az ellentmondások milyen módon oldhatók fel, ha pedig csak újabb érdemi szakértői vizsgálat döntheti el a kérdést, akkor azt egy 4.független szakértő kirendelésével oldják meg.
2016. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ez tök jó, de erről beszélek igazából, szóval addig megy a csavar, amíg csak elkészül 10 olyan szakvélemény,amelyben a legelső hamisítót mosogatják. most nem? gondoljunk egy olyan zárt körre, mint az orvosszakértőre. létezik olyan, aki a kollegája ellen fog bármit is szakérteni? ugyan ...


Egyébként dehogynem, olyat is láttam már, hogy 2 szakértő is kimondta, hogy a pohár tele van vízzel, ehhez képest a bírósági jegyzőkönyvben már az volt, hogy a szakártői vélemények megállapították, hogy a pohár üres volt. szóval ... nem értem, de azt látom, mintha ezeknél semminek semmi következménye nem lenne, és az a bizonyos hamis szakvélemény hivatalos eljárásban című dolog csak dísznek lenne, mert még a legkézenfekvőbb esetben se láttam alkalmazni.

2016. júl. 14. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!