Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A pillangó kés illegális?

A pillangó kés illegális?

Figyelt kérdés
Láttam pár pillangó fésűt meg stb-t, egy srácnak van, azt mondta, hogy a kés viszont illegális. Tényleg? :D Mert [link] ezen az oldalon elég sok van..és gondolom igazi éles kés, nem csak műanyag..

2016. júl. 17. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
8 centi pengehossz alatt legális.
2016. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Úgy tudom, minden, úgymond "egykezes kés" illegális. Pl: rugós kés, pillangó kés
2016. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem illegális, hanem kkve, ha utcán megtalálják nálad elkobozzák és 50 ezer a bírság.
2016. júl. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs bírság, ha azt mondod, találtad; akkor csak megszabadítanak tőle. Vagy vállalod, hogy a tiéd, és bírság, vagy elkobzás, de nincs bírság, hiszen nem is a tiéd, csak "épp most" találtad a fűben.
2016. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért lehet venni a neten? Elég csípős árak is vannak ezen az oldalon...ki ad érte 100 ezer forintot? :DD Vicc..de amúgy meg mi jogon találnák meg nálam? Mármint milyen okból kapcsolnának le vagy stb ha tegyük fel csak nálam van és nem szórakozok vele az utcán? Mellesleg szerintem akkor sem szólnának, nem akarok én embert ölni meg ilyesmi.
2016. júl. 18. 14:36
 6/8 anonim ***** válasza:

"Akkor miért lehet venni a neten?"


Mert otthon ugyanúgy lehet tartani.


"de amúgy meg mi jogon találnák meg nálam?"


Ha bármibe belekeveredsz, elég hamar kiderül, persze, ha csak sétálsz az utcán elég kicsi az esély rá, hogy átvizsgálnák a ruházatod, de én ezzel nem szórakozok, a kés nem önvédelmi eszköz, hanem munkaeszköz, úgyhogy tök mindegy, hogy 7 centis bicska vagy 15 centis pillangókés.

2016. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most ennyi erővel az is illegális ha csak lazán egy kés van a táskámban különböző okok miatt? (nem követek el bűntényt az utcán meg nem keveredek semmibe)
2016. júl. 18. 22:54
 8/8 kovpet ***** válasza:

A pillangókés NEM illegális. A vonatkozó jogszabály leírja tételesen, hogy mi számít kkve-nek és a pillangókés nincs benne a listában. Így a default 8 centi vonatkozik rá. Az alatt semmi, fölötte kkve.


Google: "Melléklet a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelethez".

2016. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!