Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet on-line ingyenes...

Hol lehet on-line ingyenes kérdéseket feltenni hagyatékkal, örökséggel kapcsolatban jogászoknak?

Figyelt kérdés

Biztos van valami állami szolgáltatás erre, igazán nem szeretnék magán jogászokat zavarni.


A Jogpont már nem működik, és a Jogi Forumban meg nem találom, hogy hogyan lehet kérdést feltenni. A regisztrálás után nem jött ki olyan lehetőség.



#öröklés #hagyaték #jogi tanácsadás #on-line jogsegély #ingyenes jogi tanácsadás on-line #jogi fórum
2016. júl. 18. 15:11
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm; már regisztráltam, de nem találom, hogy hogyan kell kérdést feltenni.


Regisztráció közben írt valami olyat, hogy küldenek egy ímélt, de nem jött semmi. Megnéztem a junk-ot is, oda se.


Azóta olvasom az olyan kérdéseket, amikből esetleg tanulhatnék, de még nem találtam eddig hasonló helyzetet.


Van olvasnivaló...

2016. júl. 18. 20:13
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kérdező valóbban nem értette a taxis hasonlatot, br a következő nagyon jól megmagyarázta, leírok még egy idevágó sztorit:


Valaki felhívja az ügyvédet és jogi tanácsot kér tőle. Az ügyvéd elzárkózik.

- De miért, ügyvéd úr, öt perc alatt el tudom mondani a telefonba az ügyet és Ön azonnal meg tudja válaszolni.

- Az lehet uram, de ön nem tudja telefonon átküldeni a munkadíjamat.


Ezzel együtt a jogifórumon én is szoktam válaszolgatni az értelmes kérdésekre. A szűkszavú válaszoknak meg nem az az oka, hogy ingyen csak annyi jár, de lelkiismeretes jogász az üggyel kapcsolatos összes irat személyes megvizsgálása nélkül csak általánosságban mondhat véleményt. Ahogy az orvos is mondhat véleményt arról, hogy mi okozhatja például a hasfájást, de nyilván nem kezdhet el gyógykezelni online, hiába mondod el részletesen, hol fáj.

2016. júl. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

# 12/12 Időpont ma 08:27

+1

2016. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

En szegedi vagyok, nekem itt adtak tanacsot. Gondolom mas megyeben is van ilyen szolgaltatas. Azonkivul bementem egy kozjegyzohoz es a vegen amikor megkerdeztem h mennyivel tartozom, nem fogadott el penzt.(vannak ilyenek is, de ha nem tudsz fizetni, jobb az elejen tisztazni.)

[link]

Azonkivul a Gy.k-n keress ra a Torvenyek, jog kifejezesekre is .

2016. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Pedig csak nézd meg a jogifórum. hu-t, keresd meg a fórum menű pontot, azon belül az öröklés és családjogot, ott van fent jobbról, hogy új hozzászólás. És igen ahogy feljebb írták, ott nem véletlen, hogy nem részletes válaszokat kapsz, mert inkáb kevesebbet, de iratok ismeretének hiányában nehogy hülyeségeket. Nagyon jó a fórum, van olyan jogász aki csípősen válaszol, de mondjuk én bírom :)
2016. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Én igazán nem kötözködni akarok, de még a mások kérdéseinek olvasása után is azt mondom, hogy a kérdések kb fele csak azért van, mert a kérdező valahol nem kapott meg egy alapvető információt ott, ahol meg kellett volna kapnia, vagy a rokonai -pont hogy jogi segítséggel- valami olyat kaptak, amit ellenőrzéssel meg lehetett volna előzni.

Szóval, aki később valami jogi segítséget, tanácsot kér, könnyen előfordulhat, hogy egy előző hiba vagy mulasztás miatt kell, hogy kérjen. Ez a benyomásom, a különböző fórumokon, akár itt is elolvasott történetekből.


Azért is gondolom, hogy központilag, állami háttérrel kéne valami alapvető polgári eligazítónak lennie, hogy ne tudják egyszerűen csak kihasználni azokat, akiknek nincs elég pénze hogy ne használhassák ki őket.


Mert ez valahogy nincs rendben, még ha jogilag minden kifogástalan is, akkor sem helyes.



Én nem tudom, miért nem láttam az új hozzászólás, vagy valami gombot. Igaz, hogy "kérdést" kerestem. Majd megyek vissza.


Kösz a szegedi linket is, megnézem.


Mindenkinek köszönöm eddig is!

2016. júl. 19. 16:30
 17/22 anonim ***** válasza:

Azért, mert sok-sok évig tanultunk, amíg eljutottunk oda, hogy tudjunk kérdésekre válaszolni - de természetesen a korrekt válaszhoz meg kell vizsgálni a konkrét ügyet, okiratokat, utána járni...

Egyébként legfeljebb általános információkat lehet adni, amik akár jól el is vihetnek az erdőbe téged az adott ügyeddel kapcsolatosan.


Természetesen nem ingyen szeretnénk dolgozni, és ingyen senki nem fog neked személyre szabott, szakszerű és precíz választ adni. (Távolról akkor sem lehetne, ha akarna valaki.)


Orvoshoz sem mész, hanem neten kérsz energia-átvitellel gyógyítást?

2016. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem lehet összehasonlítani az orvos munkáját az jogászokéval.


Már csak az eskü miatt sem. Meg, ahogy írtam, amiatt sem, hogy jogi tanácsra sokszor hivatalok hibája miatt van szükség.

2016. júl. 22. 21:40
 19/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel abban, hogy ha normális nyelvezettel, érthetően lennének leirva a jogszabályok, akkor mindenki megérthetné őket, és nem kéne sok pénzért ügyvédtől tanácsot kérni alapvető ügyekben. Ez egy jogilag tulbonyolitott, átverésekre, elhallgatásokra épitett közigazgatás, hogy minél többet lehessen büntetni, lenyulni. Ez van, ilyen az ország.


Ami a kérdezőt illeti: ha leirta volna ide a kérdését, talán már rég választ kapott volna vkitől, de nem irta le, csak morgott. Ezzel se nagyon lehet mit kezdeni.

2016. júl. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kösz, már leírtam egy másik kérdésben. Keresem a megoldást, írtam a megfelelő helyekre, ahogy kell.


Közben szeretnék fölkészülni a különböző lehetőségekre, azért olvastam a jogi fórum kérdéseit is. Sokszor írnak olyan dolgokat, amikről el nem tudtam volna képzelni, hogy előfordulhat.


Ahogy megint konkrét kérdés merül fől, majd megkérdezem.

Most emésztem az olvasottakat, várom a következő választ. És gondolkodom.

2016. júl. 23. 05:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!