Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszédom és köztem lévő...

Martika111 kérdése:

Szomszédom és köztem lévő kerítésen van egy kiskapu. Kötelezhetem, hogy szüntesse meg? Lent leírom részletesen!

Figyelt kérdés

Probléma a következő :

Sarki házban lakom! Ha a kis kapummal szemben állok bal oldalon van a szomszédom. Két telek között van kerítés aminek a végében van egy kiskapu amit az előző szomszéddal nyitottak. Ez a kiskapu nem felém nyílik, hanem feléjük. Ha jól tudom a szabályokat akkor ez az ő kerítésük nem az enyém és nem is közös. A gondom az ezzel a kiskapuval, hogy ők előszeretettel használják is, ha nem vagyok itthon. Átjön megmetszi a fámat, beengedi ott a gázóra leolvasót, ha nem vagyok itthon, lefujja a fal mellett a füvet glialkával, illetve csak úgy bejárkál szétnézni. És ezt mindig akkor ha nem vagyok itthon. (onnan tudom, hogy volt nálam egy barátom pár napra én elmentem dolgozni ő pedig aludt. Itthonhagytam egyedül, amikor felkelt látta, hogy az egész szomszéd család itt van és nézelődik az udvarba illetve metszik a fügefámat az én tudtom nélkül!)

A kérdésem az lenne, hogy akkor jól tudom, hogy az az ő kerítésük? Illetve kötelezhetem rá, hogy szüntesse meg?

A közel jövőben szeretnék oda olyan kerítést is amin nem látnak át, mert állandóan leskelődik, de annak a kerítés építésnek a költsége kit is terhel? Engem vagy őket? És kérhetem e tőlük azt, hogy addig is szüntessék meg a kiskaput?



2016. júl. 19. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá egy nyamvadt lakatot.
2016. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az tartózkodhat a te telkeden, akit te akarsz, ha a tudtodon kívül járnak kelnek az birtok háborítás, mond meg nekik, hogy te nem az előző szomszéd vagy. Szüntesd meg az átjárót.
2016. júl. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint nem szabad kapunak lenni ott.

Viszont az nem kötelező, hogy kerítés legyen a két telek között, szóval nem egyszerű jogilag, tehát nem kötelezhető arra, hogy kicserélje kerítésre.

A legegyszerűbb, hogy megszűntetitek az átjárhatóságot.

Szólhatsz, hogy felteszel egy lakatot, mert nem akarod, hogy átjárható legyen. Indokolni nem kell. Ha nem egyezik bele, akkor is lezárható lakattal. Ha leszedi, akkor pedig birtokvédelmet kell kérni a jegyzőtől.

Építhetsz te is egy másik saját kerítést a telkeden, ha akarsz.

Rakhatsz a kapu elé egy kerti szerszámos sufnit, nagy hordót esővíz gyűjtésre, vagy valami hatalmas cserepes, nem mozgatható növényt,hogy ne lehessen átmenni. Vagy odaültetni szorosan pár méretesebb tuját.

Az nem normális, hogy engedély nélkül átmegy egy szomszéd, semmi joga nincs hozzá.

2016. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!