Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Asztalosnak kifizettünk 500...

Asztalosnak kifizettünk 500 ezer ft előleget bútorra, azonban sajnos ma elhúnyt. Hogyan tudom visszakapni a pénzem?

Figyelt kérdés

Őszintén sajnálom az elhúnytat, becsületes, jó ember volt!

Családja nincsen, nyugdíjasként dolgozott maszekban, azonban az előlegről papírt írtunk! Tudom bizonyítani, hogy adtam neki pénzt!

Milyen lehetőségeim vannak, hogy visszakapjam a pénzem?

Köszönöm!


2016. júl. 21. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Hűha! Ez sz..r ügy. Milyen papírt írtatok? Volt tanú? Kezes vagy valaki?
2016. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A papíron annyi áll, hogy átvett ennyi pénzt erre a munkára. Bútor nincs a házban, beépített lenne, szóval kivinni sem tudtam volna fél nap alatt... Dolgozik mindenki.

Esetleg nála lehet megtalálni az alapanyagokat hozzá, a színt amit kértem, stb...

Tanú max a férjem, az ő részéről senki.

Összeg van rajta és az én meg az ő aláírása.

2016. júl. 21. 17:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Kiderült közben, hogy van 3 gyermeke, felnőttek már, 1 él Magyarországon.
2016. júl. 21. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel mindhárman egyenlő részt örökölnek, valószínűleg mindhármukat bekell pereld. Már ha nem tudsz megegyezni velük...


De jobban tennéd ha elmennél egy bíróságra panasznapon.

2016. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De most te úgy adtál át 500E forintot, hogy nem volt tanú és írtatok valami sajtpapírt? Max a férjed, hát ezzel sokra mész.
2016. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miért egy szakember hogyan dolgozik ha nem így?

Eljön felméri a munkát, árajánlatot ad és felveszi rá az előleget.

Mégis milyen tanú kellett volna? Életemben már 20x bíztam meg szakembert, és mindenki így csinálja.

Vagy ha te fizetsz valamiért hívsz tanukat a pénzátadáshoz?

Ha világosan le van írva, hogy ennyit adtam és erre, és ott az aláírás is, akkor mégis miért kellene tanu?


Mindegy nem is akarok vitatkozni, a kérdésem, hogy hogyan láthatom viszont a pénzt...

2016. júl. 21. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!