Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A főbérlőnek joga van bejárkál...

A főbérlőnek joga van bejárkálni a kiadott ingatlanba? Az albérlő lecserélheti a zárat?

Figyelt kérdés

Rendszeresen bejárkál, akitől bérlem az ingatlant. Ezt nem is venném észre, ha nem hagyná időnként nyitva az ablakot, amikor én csukva hagyva távoztam.


Azért ez mégse egy motel/hotel, hogy a "takarítószolgálat" meg a "szobaszerviz" bejárkáljon tudtom nélkül.


De nem tudom mit tegyek, az övé az ingatlan, és gondolom joga van megnézni, hogy milyen állapotban van, ezért sem tudom, le lehet-e cserélni a zárat.


2016. júl. 21. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom, hogy nincs joga engedély nélkül bemászkálni a lakásba ha nem vagytok otthon. Igaz, övé az ingatlan, de mivel kiadta, így nem mászkálhat be. Csak akkor mehet ha ti engeditek.
2016. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
Nem cserélheted le elvileg a zárat, mivel az az ő tulajdonát képezi. Volt szerződés? Ha nem, akkor írhatnátok egyet, amibe belefoglaljátok, hogy csak a te jelenlétedben jöhet be az ingatlanba amíg ott laksz.
2016. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van szerződés, de ez nincs beleírva. Nem hiszem, hogy megoldható lenne a módosítás (biztos nem-et mondana).
2016. júl. 21. 21:06
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha (hivatalosan, szerzödéssel) kibéreltél egy ingatlant, akkor a tulajdonosnak semmi joga sincs bejárni oda. "Megnézni" is úgy nézheti meg, ha legalább egy héttel elöre bejelenti, és neked megfelel az idöpont.

Amíg béreled a lakást, addig jogodban áll kicserélni a zárat - ha kiköltözöl, akkor vissza kell tenni az eredetit.


Ez ugyanaz a helyzet, mintha egy önkormányzati vagy szolgálati lakásban laknál - ott is a lakás az önkormányzaté, vagy a munkahelyé, de ennek ellenére nem járhatnak be oda.


A lakás bérlete azt jelenti, hogy amíg béreled, arra az idöre a tulajdonos a lakáshasználatról lemond a javadra és teljes mértékben tied a lakáshasználati jog.

2016. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor lecseréltetem a zárat egy lakatossal. (de meg is tartom az eredetit ha kiköltöznék)
2016. júl. 21. 21:17
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha kér valami papírt a lakatos, hogy igazoljam a dolgokat (hogy ott lakom..stb) akkor a bérleti szerződést meg kell Neki mutatnom?
2016. júl. 21. 21:21
 7/10 acelsziv ***** válasza:
100%
Ha hivatalosan ott laksz még a rendőrt is ráhívhatod, ha bemegy.
2016. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:

A tulajdonjog, birtokjog és lakáshasználati jog külön kategória.

Hogy jogod van-e lecserélni a zárat? MÉG NEM TETTED MEG?!

És mi van, ha valamelyik előző bérkőnél maradt "véletlenül" egy kulcs?

A tulajdonos pedig csak az engedélyeddel és a jelenlétedben, előre egyeztetett időpontban ellenőrizheti az ingatlan állapotát.

"Há' de ez az én lakásom!"

Igen, kisgömböc, a Te lakásod, senki nem is bolygatta a lakás tulajdonjogát. Az a tiéd. Viszont:

- a bérlő van a birtokon belül

- a bérlőt illeti a lakás használati joga a szerződés alapján

Ha a bérleti jogviszony jogszerűen megszűnik, majd annyit mászkálhatsz be a lakásodba, amennyit csak szeretnél.

2016. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma lecseréltettem a zárat. (egyébként nem kellett semmi papír a lakatosnak).


Csak attól félek, ezért fel fogja mondani a bérleti szerződést a tulaj :/

2016. júl. 22. 14:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

EZÈRT nem mondhat fel - a szerzödésben lévö felmondási idöt be kell tartania.


De akkor meg van idöd másik, normális albérletet keresni, ahol a tulajnak eszébe sem jut bemászkálni hozzád, ugyanis ez kimeríti a magánlaksértés esetét.

2016. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!