Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyáltalán, létezik olyan,...

Egyáltalán, létezik olyan, aki rendben látja (nem két hétben egyszer 2 órára! ) a volt felesége által külföldre vitt gyerekét válás után, és az mégis, hogy csinálja?

Figyelt kérdés
A törvényi lehetőségeket nagyjából már feltérképeztem, apák részére semmi garancia erre, nagyjából nesze semmi, fogd meg jól. Ezért nem a jogi csoportban, hanem ebben tettem fel a kérdésemet, mert arra vagyok kíváncsi, mi lehetséges, ha már a törvény betűje semmit sem ér ilyenkor.

2016. júl. 22. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom, kőgazdag, és vagy ő megy látogatni, vagy fizeti a gyerek utazását, ha már olyan korú.
2016. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

A törvény igenis ér valamit, csak a legtöbben nem tudják, hogy milyen lehetöségek vannak.


Ilyen esetben az értelmes megoldás nem a kéthetente pár óra láthatás, hanem az iskolai szünetekben történö találkozások. Általában a szüneteket a gyerek(ek) a különélö szülönél tölthetik, ennek sokkal több értelme van, mint a pár óráknak, ilyenkor egy-két hetet egyfolytában együtt lehet a szülö a gyerekkel. Az ide-oda utazás költsége az elköltözött szülöt terheli, azaz a külföldre költözött szülö kötelessége a gyerek utiköltségét fizetni, illetve ha szükséges, az esetleges kiséröét is.

Nálunk ez minden további nélkül müködött, a gyerekeket mindig "elszállítottuk" az apához, illetve szünet végén vagy mi hoztuk vissza öket, vagy az apa. Az apával való kapcsolat így továbbra is jó, szoros maradt, a szünetek közti idöben meg a netes kapcsolattartás mindennapos volt.

2016. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért van azzal gond ha külföldre mennek? Amikor a láthatás van akkor te is viheted, nem? Amikor együtt vana saját láthatása alatt akkor nem mindegy hogy 10 vagy 1000km-re van a gyereek, ameddig jól érzi magát ő is?
2016. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
14:31, köszönöm a válaszodat, zöldkezes! Ez egyébként azért is érdekel, mert nem tudom, érdemes-e beadni a gyermekelhelyezésit, mivel ha értelmesen meg tudunk egyezni, akkor ez felesleges, ha meg nem, akkor nem tudom, adott esetben mi tenné érdekeltté a magyar rendőrt abban, hogy külföldön nyomoztasson, illetve a külföldi magyar nagykövetet, hogy kikérje a gyerek címét, nem is beszélve a külföldi hatóságoktól, hogy hajlandóak legyenek kiadni... -és mindezt hány év alatt..
2016. júl. 22. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok a harmadik és teljesen félreértettem. Azt hittem hogy nem kéthétre 2 órára viszi el a gyereket küldöldre, hanem gyarkrabban. Nem fogalmaztál érthetően.


Akkor ők külföldön élnek, azt hittem nyaralni viszi. Tereld jogi útra és oldjátok meg közösen a látogatást. Ha kiskorú akkor nem költöztethet külföldre az engedélyed nélkül. Az gyerek érdekét nézd, nem lesz egyszerű sajnos.

2016. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 14:31-es vagyok:


Az anya (feltételezem, hogy nála lett elhelyezve agyerek) csak a te beleegyezéseddel költözhet a gyerekkel külföldre. Ha te megtagadod, akkor a gyámhatóság felülbírálhatja a döntésedet és engedélyezheti a költözést, de csak akkor, ha a gyereknek ott megfelelö (és jelentösen jobb) körülményeket tud biztosítani az anya.


Nálad csak akkor helyezik el a gyereket, ha egyrészt legalább két eltelt az elözö döntés óta, és a kiskorú érdeke indokolttá teszi ezt, pl az anya veszélyezteti a gyerek testi vagy lelki egészségét, illetve akadályozza a láthatást.


Ahogy írtam, ilyen esetben - ha a gyerek külföldön, nagy távolságra él az apától -, a láthatást újraszabályozhatják a kérésedre, és általában az iskolai szüneteket ítélik meg.


Amennyiben ezt nem biztosítja az anya, akkor nemzetközileg is eljárnak ellene, mert a gyerekek jogai nem egy országra korlátozódnak. (Kivétel, ha valami egész primitív helyen élnek, ahol nincs igazi jogrendszer, de ez elég valószínütlen)


Ha a láthatással gondok vannak, a nemzetközi jogrendszer igen gyorsan reagál, a gyerek érdekében is, nem évekig tartó hercehurca lesz belöle.

2016. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nyilván külfölről nem lehet mindig utazgatni

a szünetekre kel hosszabb időt szervezni

amúgy más országokban többször kevesebb a szünet mint itt

2016. júl. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!