Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha azt mondja valaki valakire...

Ha azt mondja valaki valakire hogy meg baszta vagy valaki másnak azt állítja hogy közösült az x személlyel miközben nem az jog sértés? Úgy értem becsmérlés és perelhető?

Figyelt kérdés
2016. júl. 24. 00:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi van? O.o
2016. júl. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát ha azt mondod a sajtóba, hogy Orbán lányát dugják és ezért nyernek a dugópajtijai a tendereken, talán.
2016. júl. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs,hogy jogsértés-e,perelhető-e,de hogy szánalmas,az biztos.
2016. júl. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Próbálom egyszerűbben:Mondjuk a barátodnak azt mondod meg basztad azt a csajt(akit épp néztek mind ketten) és a haverod el terjeszti majd megkérdik a lánytól ő meg fel háborodik. Jogi szempontból bűncselekményt követtél el?
2016. júl. 24. 01:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Legalábbis nekem nem lenne logikus...
2016. júl. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát, én úgy érzem, ilyenkor azért sérül a jó hírnévhez való joga. Főleg ha mondjuk emiatt valamilyen hátrányt is elszenved (pl. elhagyja emiatt a jelenlegi párja)
2016. júl. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Szerintem igen. Csak nehéz bebizonyítani... meg költséges. Az ilyenekkel nem kell törődni vagy nevetni egy jót :) Ha visszahallja az ember akk nevetni kell ill megjegyezni, hogy "csak szeretné"

Esetleg ha nőről pletykálnak én a nő helyében azzal vágnák vissza, hogy "ne is említsd azt a kisf.szút" ... ez jobban fájna mint egy bírság :D

2016. júl. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
bocsi de jogi témában azért nem biztosabbak az emberek mint a szerintem szó? Ennyi erővel semleges topikban is kérdezhetnék.
2016. júl. 25. 12:41
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt hittem akik itt vannak az érdeklődési körükbe kérdezek.
2016. júl. 25. 12:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha jogi témában nem "szerintem" szóval kezdődő választ szeretnél, akkor legcélszerűbb ügyvédet megkeresni. Ha valaki itt nyilatkozna nagy magabiztossággal, felelőtlenül, és később kiderül, hogy téves, azzal többet ártana az ügyednek, mint azok a válaszolók, akik leírják neked, hogy szerintük mi a helyzet.
2016. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!