Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKK büntetés utáni behajtás...

BKK büntetés utáni behajtás miatt beterhelték a bankszámlámat. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Néhány hete kaptam egy levelet egy ügyvédi irodától, hogy 78ezer forintot követelnek tőlem és ezt sürgősen fizessem be. Ez összesen kettő büntetés (az egyik kettő évvel ezelőtti volt már), a másik pedig májusban történt. Ehhez még hozzájött mindenféle horribilis ügyvédi, kezelési összeg. Az imént látom, hogy levonták a bankszámlámról az összeseget és így mínusz 78ezer forint van rajta. Én képtelen vagyok 23 évesen kifizetni ekkora összeget. MIt lehet tenni jogi úton???
2016. júl. 26. 10:11
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%
Most már semmit. Akkor kellett volna bemenned egyezkedni, esetleg részletfizetést kérni, amikor megjött a büntetés. Mit gondoltál, ha homokba dugod a fejed akkor eltűnik?
2016. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit tenni, nem vettél jegyet, megbüntettek, amit nem fizettél be. Ami érdekes, hogy még te vagy felháborodva....
2016. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez borzasztó :(


Te nem tudtad a büntetéseket be kell fizetni, mert előbb-utóbb úgyis behatják, kamatos kamattal???

2016. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Nem azon vagyok felháborodva, hogy be kell fizetni magának a büntetésnek az összegét, hanem hogy az ügyvédi irodák pofátlanul ekkora hasznot húznak ebből, hogy 32500 forintos tőke utána több mint a dupláját akarják behajtani rajtad. Ráadásul ha jól látom, a levélben csak a két évvel ezelőtti (2014.05.28-i) büntetésem szerepel.
2016. júl. 26. 10:20
 5/48 A kérdező kommentje:
Tudtommal elévül ennyi idő után. Ráadásul elég sok helyen olvastam már, hogy a BKK naygon sokszor jogtalanul próbálja ezeket behajtani
2016. júl. 26. 10:20
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dolgozni!
2016. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menjél és keres olyan ügyvédi irodát, aki nem 30 ezerért, hanem 3 ezer forintért vállalja, hogy képvisel(ha szerinted annyira lehúztak).

Majd rájössz :D

Maradjunk annyiban, hogy még jól is jártál.

2016. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Az elévülési idők a legutoljára megkapott levél dátumától szoktak ketyegni, tehát ha folyamatosan leveleztek veled (te pedig magasról tojtál rá) akkor nem évült el. Így jártál, a saját hülyeséged miatt lett 32 ezerből 78. Tanulópénz.
2016. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Ez az első levél, amit kaptam tőlük.
2016. júl. 26. 10:29
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

A büntetés elévül, de az elévülési idő újraindulhat, és a te esetedben ez történhetett... a friss büntetés átvételével talán, vagy átvettél valami hivatalos levelet? Nem nagyon értem, de az elévülést stb-t már kár feszegetned, mivel már levonták a pénzt. Innentől polgári peres eljárás lehet a dologból, de ha nem a javadra döntenek, még több pénzedbe kerül.

Nem kellett volna halogatni a befizetéseket, jobb lenyelni a békát és kicsengetni párezer forintot, mint az ügyvédi eljárásokkal felnyomni az összeget százezresre.

Nekem egyszer egy 5ezer forintos fűtésszámla kerülte el a figyelmem, mikor behajtásra került, 18ezer lett belőle (a legvégén, több állomása volt a dolognak). Ez mindenütt így van, nem egyedülálló a te esetedben, csak azért, mert bosszantó, nem fogják eltörölni.

2016. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!