Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Behajtja a büntetés a DKV?

Behajtja a büntetés a DKV?

Figyelt kérdés

Még szeptember elején büntettek meg a villamoson (jogtalanul), MÁK-os kártyám volt, ami ugyebár ingyenes utazásra jogosít, csakhogy az 08.31-én lejárt...

Be is mentem a kormányablakhoz vidéken, ahol azt mondták hamarosan küldik az újat addig ezt kell elfogadni, és nem kell rólaigazolás sem...

Mikor ezt elmondtam az ellenőrnek természetesen kérte volna az igazolást... bementem még aznap Debrecenbe az Államkincstárhoz, ahol közölték, hogy már nem vagyok jogosult a kártyára,,, így igazolás nem lett a büntetés maradt (amiről véleményem szerint nem tehetek).. így nem is lett bfizetve, és most küldték a papírt 20.000Ft-os pótdíjról (és a behajtós fenyegetésről)...



2015. dec. 3. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Behajthatja.

2. Teljesen jogos volt.


Ha lejárt a kártya akkor miért is utazgattál ingyen? Intézkedni kellett volna az új kártyáért ha megjár. Amíg pedig nincs meg addig fizetni a jegyért.

2015. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, behajtja. Jogos a büntetés, az utazás napján nem volt érvényes igazolványod ami kedvezményre jogosítana fel, ilyet utólag sem tudsz felmutatni, tehát a DKV teljesen jogosan és szabályosan járt el. Az nem az ő dolguk, hogy te utánanéztél-e, vagy a MÁK értesített-e időben arról, hogy megszűnik a jogosultság.
2015. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Behajtják; ezt sokkal magasabb szinten űzik mint a közlekedtetést!
2015. dec. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!