Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leendő vőlegényemnek 2 felfügg...

Princ Nicole kérdése:

Leendő vőlegényemnek 2 felfüggesztett ittasvezetését összevonhatták. Kiengedhetik aug.22-én vajon?

Figyelt kérdés
A volt roma élettársa juttatta börtönbe tavaly október 7-én, mert nem bírta elviselni, hogy jól megvagyunk egymással. Állítólagosan gyerektartási díj elmulasztásának vétségével kezdte büntetését, de most lett papíron nélküle született döntés: miszerint bűncselekmény hiányában a nyomozást megszüntették. Május 18-a volt a dátum ő pedig május 29-én kapta meg bent. Nincs papírja, vádirata, valami arra utaló írás sem, meddig kell bent maradnia, semmi. Az őrnagy akivel csütörtökönként találkozik, semmit nem tud, közölte vele, a neve mellett semmi nincs írva, nézze meg, és titokban megmutatta a laptopon.Csak sejti, mert nem közölnek vele semmit, egyik 1 év 4 hónap a másik 1 év 8 hónapról szólt. Ezt ténylegesen le kell ülnie Baracskán vagy mire számíthat? Állítólag ítélkezési szünet után aug.22-én hétfőn összeül a Börtön bizottság, közölték, döntenek, kit engednek ki, kit nem, és lehet, hogy kiengedik? Ami bent történik amúgy, az elképesztő másiránt, nem leírható...sajnos!

#börtön #ittas #ítélet #Baracska #felfüggesztettség #letöltendő #vezetésért #börtön. Börtön-bizottsági #döntés?
2016. júl. 27. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Le kell töltenie. A jó magaviselet miatt kaphat engedményt, de ezt ott közlik.


szerintem.

2016. júl. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, abban annak az égadta világon semmi értelme nincs.


A vőlegényed tavaly október óta börtönben van, de nem tudja miért. A címben "felfüggesztett ittas vezetésről" írsz, a kérdésben tartás elmulasztásáról. A "felfüggesztett ittas vezetés" értelmetlen, mert soha nem a bűncselekmény lehet felfüggesztett, hanem legfeljebb a büntetés. Ha viszont az felfüggesztett lenne, akkor nem lenne benn a börtönben.


Aztán kiderül, hogy nincs vádirata, tehát ítélete sem lehet, utána meg azt írod, hogy a nyomozást megszüntették. Akkor megint csak nem lenne benn.

Aztán meg kiderül, hogy mégis csak van valami 1 év 4 hó meg 1 év 8 hó.


Az, hogy valakit kiengednek, az nem úgy dől el, hogy valakik összeülnek és a hasukra csapnak, hanem vagy letelik a büntetése (akkor ki kell engedni), vagy kitöltött annyi időt, hogy feltételes szabadságra bocsátható, és akkor a büntetés-végrehajtási bíró dönt róla. Az ítélkezési szünetnek ehhez semmi köze.


Szóval, ha választ akarsz, próbáld meg normálisan leírni: milyen hosszú jogerős (bíróság által kiszabott) büntetései vannak a vőlegényednek, és mióta tölti azokat, volt-e előzetesben vagy házi őrizetben, és ha igen, mennyit.

2016. júl. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!