Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek van igaza, ki sértett...

Kinek van igaza, ki sértett szabályt?

Figyelt kérdés

Régóta rosszba vagyok a szomszéddal.

Az egész úgy kezdődött hogy átszökött a kutyája és megölte a fiam vadászgörényét.


De nem is akarok sokat mesélni, a lényeg hogy úgy vana házunk, hogy a jobb oldali kerítés az ő házának a fala, így vannak az egész utcában a házak.

1 hónapja csinált arra a falra egy ablakot, hogy átlásson hozzánk. Teljesen belátta így az egész udvarunkat. Gondolom ez senkinek nem tetszene.

Még integetett is nekünk sokszor az udvarból.

(Amúgy a háza falán van ott még egy ablak, de az a fördőszobája lehet, mert olyan ablak amin nem lehet átlátni, max a fényt ereszti be, és kicsi is. Az nem zavar természetesen)


Azt csináltam, hogy egy régi szekrény hátlapját kivettem, 30cm-re az ő ablakától földbe beástam, hogy ne tudjon átlátni.


Ez tegnap volt, ha azt mondta ha nem veszem ki onnan, akkor feljelentést fog tenni holnap.


Nem fogom kitenni, és ahogy őt ismerem meg fogja tenni a felejelentést.


Mire számíthatok?


Ha valaki nem tudja elképzelni hogy vannak a házak, hogy a jobb oldal egy részének a "kerítése" szóval elválasztója az ő házának a fala, akkor tessék:

[link]

Ilyesmi.


2016. júl. 31. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

„37. § (1) Épületnek a szomszédos telekkel közös határvonalán vagy attól 3 m-en belül álló és a telekhatárral 60°-nál kisebb szöget bezáró homlokzati falában és a vízszintessel 30°-nál nagyobb szöget bezáró, a telekhatár felé lejtő tetőfelületén nyílászárót, nyílást, szellőzőt – a szellőzőkürtő, a tetőkibúvó és a (4) bekezdésben említettek kivételével – létesíteni nem szabad.

(2) A szomszédos telekkel közös határvonalon álló határfalban (tűzfalban) kiképzett légaknára kizárólag nem huzamos tartózkodás célját szolgáló és nem tűzveszélyes anyag tárolására igénybe vett helyiségek szellőzői vagy a helyiség alapterület legfeljebb 1/10-ed részének megfelelő nyílófelületű szellőzőablakai nyithatók, a szellőzésre vonatkozó általános előírások megtartásával és legalább 1,80 m-es mellvédmagassággal.

(3) Az oldalhatáron álló beépítési módú telken az oldalhatáron álló épület esetén, annak eresze a terepcsatlakozás felett legalább 2 m magasságban és legfeljebb 0,5 m-re a szomszédos ingatlanra átnyúlhat a csapadékvíz saját telekre való visszavezetésével.

(4) Az épületnek a telek oldalhatárán vagy attól 3 m-en belül álló és a telekhatárral 60°-nál kisebb szöget bezáró homlokzati falában és a vízszintessel 30°-nál nagyobb szöget bezáró, a telekhatár felé lejtő tetőfelületén csak tároló-, közlekedő-, tisztálkodó-, főzőhelyiség és illemhely, legalább 1,80 m-es mellvédmagasságú és helyiségenként legfeljebb 1 db 0,40 m2 nyíló felületű szellőzőablaka, szellőzőnyílása lehet. Az épület pinceszintjén és alagsori szintjén lévő helyiségeinek, tereinek nyílásai, nyílászárói, szellőzői a telek oldalhatárán vagy a telek oldalhatárától 1 m-en belül álló határfalán nem lehetnek.”

A jogszabály hatályos szövege elolvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban:

[link]

2016. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az önkori építési osztályára és előadod a szomszédod utólagos ablaképítési akcióját.
2016. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem biztos vagyok benne, hogy nincs olyan jogszabály, hogy köteles vagy biztosítani a szomszédodnak a szabad belátást a te udvarodra.

Az ő utólag kivágott ablaka szerintem több szabályt sért.

2016. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

# 1/3


Hát én elolvastam, de túl sok nem jött le. Elmondod a lényegét tömören, vagy valaki?

2016. júl. 31. 13:38
 5/10 anonim ***** válasza:
Oda eleve nem is tehet ablakot.
2016. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 5/5


Bemásolod a jogszabályt?

Mert már ugye van ott egy másik ablak odébb, csak nem átlátszó üveggel, de ki tudja nyitni.

Az se legális?

2016. júl. 31. 14:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont, hogy te vagy az, akit bejelentést tehet ellene, ugyanis szabálytalanul és a jogaitokat sértően tett oda ilyen ablakot! Jelentsd be nyugodtan az önkormányzatnál! Fel fogják szólítani rá, hogy vagy tettessen bele olyan üveget, amin nem lehet átlátni, vagy valamivel az ablakot le kell takarnia. És amíg ez nem történik meg, addig én ott hagynám a helyedben azt a hátlapot!
2016. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 14:38

2-es pont.

2016. júl. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Holnap megyek és bejelentem.

2016. júl. 31. 15:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki ablakot csinált a szomszéd telekre rálátással.
2016. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!