Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dely Péter és Turi Tamás...

Dely Péter és Turi Tamás szerintetek nem vétettek az alábbi Alkotmányos törvény ellen?

Figyelt kérdés

Az Alkotmány IX. cikkelye:


(5)27 A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat a magyar nemzet, a nemzeti, etnikai, faji vagy vallási közösségek méltóságának a megsértésére. Az ilyen közösséghez tartozó személyek - törvényben meghatározottak szerint - jogosultak a közösséget sértő véleménynyilvánítás ellen, emberi méltóságuk megsértése miatt igényeiket bíróság előtt érvényesíteni.


Több videójukban is van vallásgyalázó sszöveg és cselekmény. Aki ismeri őket, azok válaszát várom.


2016. aug. 2. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak Turi Tamást ismerem és vallásos emberként írom ,hogy nem.


Igaz ,néhol-néhol azért eléggé (!) visszafoghatná magát és sokszor baromságokat mond ,de amikor a szcientológusokról ,vagy a tanúkról beszél akkor egyetértek vele. Nekem akkor teljesen értelmes embernek tűnik. Persze tény ,ami tény. Rohadtul visszafoghatná magát az öreg...

2016. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ui.: +Amiket mond a tanúkról,scientológusokról azt nem rossz szándékból teszi ,vagy gyűlöletből.
2016. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja,hogy HERBY! HERBY az hülye és pont. Egyébként nem Turit akartam fényezni az első válaszommal ,pusztán azt akartam éreztetni ,hogy vallásos emberként ,mikor a tanúkról ,vagy a scientológusokról beszél egyet értek vele. Mivel ezek szekták és nem az emberekre van berágva ,hanem a szervezetre. Amúgy nem bírom a videóit ,unalmasak és semmit nem mondóak. Épp ezért nem is néztem már egy éve. :)
2016. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De persze ezeket durván teszi és vissza foghatná magát.
2016. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem ütközik törvénybe? Mert én néha úgy érzem, hogy szándékosan szidják Istent, nem csak indulatból. Ezzel voltaképpen lenézve a keresztényeket.
2016. aug. 2. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem keresztény vagyok ,de én is hiszek Ő benne.


Egyébként mivel nem vagyok jogász nem tudom.

2016. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!