Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Igazságügyi Hivatal által...

Az Igazságügyi Hivatal által biztosított "ingyenes" ügyvédekről tapasztalatot tudnátok írni? Kit érdemes választani az ügyvédlistából?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalat érdekel, de konkrét ügyvéd megnevezésénél elsősorban budapesti érdekelne.


[link]


2016. aug. 3. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól függően kellene választani, hogy milyen fajta ügyed van...
2016. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olcsó húsnak híg a leve.
2016. aug. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én voltam egy darabig ingyenes ügyvéd.


1. Azt vedd figyelembe, hogy ilyen esetben az állam (igazságügyi hivatal) nagyon keveset fizet, (asszem óránként 3-5000,- Ft-ot, de a számítási mód ennél bonyolultabb) és ezért nagyon jó arc egy ügyvédtől, aki ennyiért segít neked (általában valamilyen emberszeretetből teszik), azért utáltam mindig, ha az ügyfelek azt képzelték, hogy innentől ezért a pénzért mindig felhívhatnak telefonon, vagy pattogtathatnak nap közben. (Ezért nem vállalok többé ilyen ügyeket.)


2. Én mindig lelkiismeretesen megcsináltam mindent, szerintem a kollégák nagy része is ezt teszi.


3. Ha valaki nem vállal, akkor nem biztos utál, lehet, hogy kevés az ideje, vagy nem ért az ügyhöz. Ezen megsértődni kár...

2016. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azért nem vállalok ilyet, mert annak ellenére, hogy még a költségek is kb. alig folynak be az ilyen munkáért kapott pénzből, az ügyfelek teljes odaadást várnának el. Ez a saját szempontjukból érthető, de nyilván nem mondhatom a keményen fizető, állandó ügyfeleimnek, hogy bocsi, de én most inkább "ingyen" dolgozom, szívességből. A felelősség ugyanakkora, az elvárás meg sokszor még irreálisan nagyobb is, mint más esetekben.


Viszont bennem van annyi legalább, hogy mivel tudom, hogy ezt így nem tudnám megfelelően csinálni, nem is vállalom. Számomra az érthetetlen, aki elvállalja, de aztán átveri az ügyfelet. Ez menthetetlen.


Ügygondnoki kirendelést vállalok, mert az egyrészt pénzben is jobb, másrészt meg ott nem jönnek az ügyfelek újabb és újabb, plusz elvárásokkal. Persze én ragaszkodom ahhoz, hogy ezt is lelkiismeretesen, legjobb tudásom szerint csináljam, de legalább pluszokat nem tesz bele senki.

2016. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3, #4

A linkelt listán az 'esetszám' mit jelent? Az eddig vállalt esetek, vagy a jelenlegi megbizások száma vagy a max. vállalás?

2016. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hányat vállalnak egyszerre ellátni. (Magyarul, hogy van-e kapacitásuk most ügyet vállalni.)
2016. aug. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszi!
2016. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint, aki jogi segítségnyújtón keresztül keres ügyvédet, annak nincs pénze meghatalmazni egy ügyvédet.



Ez mindaddig nem is lenne baj, amíg belátnák az ilyen emberek is, hogy az ügyvédnek lenni nem szolgálat hanem szolgálTATÁS, ami viszont pénzbe kerül.

Valamint a rászorultság ténye nem egyenlő azzal, hogy kedvére ugráltathat egy ügyvédet.


Persze vállalnak ingyen ügyeket az ügyvédek (én is teszem), mert ebből is lehet meghatalmazott ügy, ha éppen úgy alakul, de ha jön egy pénzes meló, akkor bizony le fogja sz@rni az ügyvéd az ingyen kulit - mert neki is pénzért adnak kenyeret a boltban - és megy ahhoz az ügyfélhez, aki rendesen megfizetni a munkáját. Ez van. Tudomásul kell venni.


Fogat húzatni is lehet sztk alapon, meg magánorvosnál is.

Lehet hogy az előbbi ingyenes (már ha sürgősségi ellátásról van szó és területi ellátási kötelezettséggel rendelkezik az orvos), de azt gondolom, mindenki tudja mi a minőségi különbség a fizetős és nemfizetős orvosi ellátás között.


Na hát ez így van az ügyvédeknél is.

2017. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!