Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két tanú által aláírt, teljesk...

Két tanú által aláírt, teljeskörű meghatalmazással szerződést is fel lehet mondani?

Figyelt kérdés
2016. aug. 8. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen jellegű az a szerződés. Illetve attól is, hogy miért nem tud az adott személy megjelenni.
2016. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. Minek meghatalmazás mást ahhoz, hogy felmondj egy szerződést? Akkor mér írásban a felmondást lehet megfogalmazni,
2016. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem nem tud megjelenni, hanem nem akar. Egyszerűbb nekem intézni a hivatalos ügyeket, mert úgyis bejárok a városba. Egy bérleti szerződésről van szó az önkormányzattal. Először azért húzta a száját az ügyintéző, hogy régi (2 éves) a visszavonásig (!) érvényes meghatalmazás, és hogy ki tudja, milyen viszonyban vagyok azóta a feleségemmel (?!), most meg egy másik ügyintézőhöz kerültem, és az volt a kifogása, hogy én írtam meg a felmondást. Egyébként az első ügyintéző átvette a felmondást. Ott írtam meg előtte, és olyan tartalommal, amit ő mondott. Most meg szóban közölték velem, hogy ez így nem lesz jó. De ezt milyen alapon tették? Két tanú által aláírt visszavonásig érvényes meghatalmazásom van.
2016. aug. 8. 19:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem nem tud megjelenni, hanem nem akar. Egyszerűbb nekem intézni a hivatalos ügyeket, mert úgyis bejárok a városba. Egy bérleti szerződésről van szó az önkormányzattal. Először azért húzta a száját az ügyintéző, hogy régi (2 éves) a visszavonásig (!) érvényes meghatalmazás, és hogy ki tudja, milyen viszonyban vagyok azóta a feleségemmel (?!), most meg egy másik ügyintézőhöz kerültem, és az volt a kifogása, hogy én írtam meg a felmondást. Egyébként az első ügyintéző átvette a felmondást. Ott írtam meg előtte, és olyan tartalommal, amit ő mondott. Most meg szóban közölték velem, hogy ez így nem lesz jó. De ezt milyen alapon tették? Két tanú által aláírt visszavonásig érvényes teljes körű meghatalmazásom van.
2016. aug. 8. 19:13
 5/8 Zollerlich válasza:
Teljeskörű megállapodás esetében a meghatalmazott teljeskörűen járhat el, ami kiterjed a felmondásra is.
2016. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen közölheti a felmondást a meghatalmazott is. Egy kétéves meghatalmazással kapcsolatosan viszont lehet, hogy nekem is aggályaim lennének, mert hiába "visszavonásig" - a papírból nem derülne ki számomra, ha az illető időközben visszavonta.
2016. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most néztem, hogy az új Ptk. szerint a visszavonásig adott meghatalmazások nem korlátlan ideig, hanem csak 5 évig érvényesek.
2016. aug. 8. 21:53
 8/8 NigelB ***** válasza:

Csak közjegyző által kiállított meghatalmazással lehet eljárni szerződések aláírásának helyettesítésnél. De az ár ha jól emlékszem 25 eFt.

Szerződés alatt azokat értem itt, amit ügyvéd előtt, annak az ellenjegyzésével lehet megkötni. Ha ez nem kötelező (pl autó adásvétel), akkor talán megoldás az, amit írtak. De kérdés, hogy mit szól a másik fél hozzá. Ha neki nem tetszik, vihetsz akármilyen papírt. Ha nem akarja, nem írja alá, és kész.

2016. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!