Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan vásárlás után az...

Ingatlan vásárlás után az illeták fizetésre szeretnék kérni részletfizetést illetve méltányossági alapon illeték csökkentést. Hány részletet szoktak engedélyezni?

Figyelt kérdés
Ha nem adnak részletfizetést, akkor mikor kell befizetni az illetéket? Méltányossági alapon mennyit szoktak engedni? (ha szoktak egyáltalán. )
2010. ápr. 18. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 6 éve a felét elengedték (minimálbér+iskola+tanulmányi szerződés miatt).

Az illeték befizetését egyébként a kézhezvételtől számított 15-30 napon belül szokták kérni. Ez idő alatt lehet nem fellebbezni, hanem méltányossági kérelmet előterjeszteni. Anno ez elhúzódott nekünk 3 évig, mire megjött a válasz a méltányossági kérelemre. Nem olyan régen viszont valahol olvastam, hogy csóri emberkére ráverték a kamatokat is (neki ugyanis elutasították a méltányossági kérelmét).

A részletfizetést én úgy tudom, hogy max. fél év.

2010. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Arra figyelj, hogy a kérelem illetéke lehet, hogy több mint a késedelmi kamat (amennyiben kérelem nélkül részletekben fizeted). Ráadásul, valószínű, hogy a kérelmet elutasítják (a kérelem illetékét akkor is fizetni kell). Ha a kérelem illetékét nem fizeted ki a kérelem benyujtásával egyidejűleg, akkor még 50% bírság is hozzáadódik. Ha bármilyen határozatra válaszolsz, az ujabb fellebbezési illetékkel jár (min 5000 Ft), és erre szintén rájöhet az 50 % bírság. A kérelmet akkor is elbírálják, ha nem fizeted be azonnal az eljárási illetéket. Még folytathatám milyen jogcímeken húznak még le. Ez nem kitaláció, megtörtént! Nekem így sikerül megduplázni a tartozást.
2010. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De kérelem nélkül nem hiszem, hogy engednének részletfizetést. Nem 1-2 hónap alatt, hanem 12-18 hónap alatt szeretném befizetni, ennyi időre meg biztosan nem engedik meg, hogy kérelem nélkül fizessek. Szóval marad a kérelem beadása.. muszály engedniük részletfizetést, mert ha nem engednek, akkor nem tudom befizetni. Kérhetnek fizetés letiltást, de akkor meg szintén több mint egy év mire a teljes összeget beszedik..
2010. ápr. 26. 12:33
 4/7 anonim válasza:
Próbáld meg, de számolj azzal, hogy a kérelem illetéke 4 %, de min 5000 Ft (ha benyújtással egyidejűleg nem fizeted meg + 50 % bírság). Minden hozzájuk írt levél fellebbezésnek minősül, ami a fent említett illeték fizetéssel jár. Sok sikert!
2010. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
440.000 Ft os díjjnál 17.600 az illeték ha kérvényt adok be???
2010. ápr. 27. 06:22
 6/7 anonim válasza:
Tájékozódj az illeték mértékéről, mert lehet hogy más. Nálam mulasztási bírság részletfizetési kérelemnél volt ennyi.
2010. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nem, 2.200 Ft a kérelem díja, ezt meghatározza pontosan az Art, azzal, hogy ezt a 2.200 Ft-ot viszont csak a saját folyószámládról utalhatod át az APEH-nek (cseles).


Kérelmet csak az APEH által rendszeresített nyomtatványon nyújthatsz be (egyébként az előzőekben leírtakat is feltüntetik rajta), amelyet letölthetsz az APEH honlapjáról, a www.apeh.hu oldalról.


egy ügyvéd

2010. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!