Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok a nyugdíjkorhatárh...

Mit szóltok a nyugdíjkorhatárhoz? Én úgy gondolom, hogy a nyugdíj egy biztosítás, nem egy segély. Akinek pl.2 állása van és heti 60 órát dolgozik, az miért ne mehetne hamarabb nyugdíjba mint az aki részmunkaidőben dolgozik egész életében?

Figyelt kérdés
Akinek egy bizonyos összeg összegyűlt a befizetéseiből, az mehessen nyugdíjba szerintem, kortól függetlenül

2016. aug. 11. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A nyugdíj nem befektetés. Nem magadnak fizeted, hanem annak, aki most nyugdíjas. Nem azt a pénzt fogod öreg korodban megkapni, hanem azt, amit az akkoriak fizetnek majd be.

de nyugi. Mire oda jutunk, nem lesz nyugdíjrendszer, így akkor mégy nyugdíjba, amikor csak akarsz.

2016. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A nyugdíj alapvetően egy szociális juttatás, ha úgy tetszik segély.


Persze voltak rá törekvések 1997 és 2010 között, hogy valóban inkább egy biztosításszerű előtakarékosság legyen inkább, de ugye jöttek Orbánék és ők jobban szeretnek segélyt osztogatni, mert akkor jobban ki vagy szolgáltatva az állmanak.


(Na jó, nem ez volt az indok, csak gyorsan kellett nekik sok pénz.)

2016. aug. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Senkinek sem gyűlik a befizetése, a befizetéseket felhasználják a kifizetéseket. A kormány ígérte ellenére egyedi gyűjtőszámla sincs, ahol követni lehetne a befizetéseket.
2016. aug. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezeket értem, de miért csak a kor számít? Az miért nem számít hogy ki hány órát dolgozott? Szerintem ez igazságtalan és a lustaságot jutalmazza.
2016. aug. 12. 11:18
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Aki több órát dolgozott, annak valószínűleg több a fizetése is - magasabb lesz a nyugdíja.
2016. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azét a kor számít, mert mint említettem, a nyugdíj eredetileg egy szociális juttatás a már korukból adódóan munkaképtelen vagy nem versenyképes embereknek.


persze most is van lehetőséged tovább dolgozni akkor is, ha már elérted a nyugdíjkorhatárt, illetve igaz a fordítottja is: ha elegendő megtakarításod van valamilyen más formában, akkor felmondhatsz nyugodtan és élhetsz abból a pénzből.

2016. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint Magyarországon nem teheti meg valaki, hogy sokat dolgozik és hamrabb elmegy nyugdíjba mint más?
2016. aug. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!