Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az önkéntes nyugdíjpénztárra...

Az önkéntes nyugdíjpénztárra elképzelhető, hogy a jövőben valamilyen úton módon rá teszi a kormány a kezét mint azt tette anno a magánynyugdíjpénztárnál?

Figyelt kérdés

Hallottam ismerősöktől, hogy nem volt valami szép húzás az akkori eset, .. állítólag nagy szöveg volt csak, de lényeg annyi volt, hogy adja be mindenki a lóvét állami kasszába, "ezek " meg a seggére vertek.

Szeretnék önkéntes nyugdíjpénztárt nyitni, de ha valami csekély esélye is van annak, hogy majd ennél is ki találnak valamit csak, hogy szopassák a dolgozó embert akkor inkább nem kötök.



2015. jún. 29. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Garancia miért lenne? Ha elvették egyszer....
2015. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem valami hiteles forrás az ismerősöd

a manyup rendszer csak arra volt jó, hogy egy pénzzel egyszer az állam és egyszer az emberünk bukjon kb 5-5%-ot


arról szólt az egész, hogy nyugat európai pénzintézetek marha jót profitáltak, hogy államkötvényt vehettek az állam pénzén...

2015. jún. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha megkérhetlek ne életjáradék jellegűt köss, és gyere vissza hogy eltőzsdézték a pénzed, vagy leléptek a kajmán szigetekre...


apám is ilyet csinál, havi 16 ezer forintot köt és majd ebből neki "életjáradéka lesz"

mese habbal... 16 ezer semmire nem elég, főleg, hogy még le is csípnek belőle ilyen olyan díjakra


befektetni nem így kell

2015. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 belapus ***** válasza:

A nyugdíjpénztári megtakarítás nem arra szolgál, hogy kizárólag abból éljen meg valaki az időskorában.Az csak egy részét ( pillér ) biztosítaná.Egy másik pillér az állami nyugdíj, amely - úgy tűnik - egyre kevesebb.A harmadik ( lehetett volna ) a magánynyugdíjpénztári megtakarítás, a negyedik például az életbiztosítás.

A tapasztalat azt mutatja, hogy a kormány minden teketória nélkül megváltoztatja a törvényeket - akár visszamenőlegesen is -, ha az érdekei azt kívánják.

A magán- és az önkéntes pénztárak között azért van/volt annyi különbség, hogy a magánpénztárba tulajdonképpen a kötelező, állami nyugdíj járulékot, vagy annak egy részét utalták, az önkéntesbe pedig a saját jövedelméből fizet be a dolgozó.

2015. jún. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy tisztában azzal, hogy pontosan mi a (kötelző) magánnyugdíj-pénztár, és mi az önkéntes.

Az önkéntes egy megtakarítási forma, amit a megkeresett pénzedből fizetsz, vagy a munkáltatód adja mint extra juttatás.

A (kötelező) mnyp gyakorlatilag az volt, hogy az állam lemondott a neki fizetendő nyugdíjjárulékról, hogy azt egy elkülönült, nevedre szóló számlán kamatoztassa neked egy szolgáltató.


A kettő között az a nagy különbség, hogy az önkéntest ha nem fizetnéd, az a pénz megmaradna a zsebedben. A kötelezőt meg ha nem fizetted, akkor az állam kapta meg a pénzt, neked nem volt semmivel sem jobb attól, hogy nem fizetted.


Annak az esélye, hogy az önkéntesből a pénzt lenyúlja az állam ugyanakkora, mint annak, hogy bármilyen más megtakarítási formádat lenyúlja, legyen az biztosítás, bankbetét, vagy a párnacihában tartott pénz.

2015. jún. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !!

:)

2015. jún. 30. 09:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért pont önkéntes nyugdíjpénztárt akarsz nyitni? Nyugdíjbiztosításon gondolkoztál?

Ott más a biztonság.

2015. jún. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az önkéntes nyp olcsóbb, mint a nyugdíjbiztosítás, jó hozama van. Nem hinném, hogy az állam ráteszi a kezét, maximum az adókedvezményt vagy a cafeteria-kedvezményt nyirbálgatja.
2015. júl. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is hallottam ilyen pletykákat, de akkor már valóban bármelyik megtakarítást elveheti. Garancia semmire nincs.

Nekem a munkaadóm fizet rá valami nevetséges, havi 3500 ft-os összeget, meg mindig nyaggatnak, hogy fizessek be én is, még adókedvezményt is kapnék rá. Hát, amit a cég ad, oda teszi, másképp nem kapnám meg, így nem tiltakozom ellene. De én nem fizetek rá, mert nevetséges a hozama. 14 éve dolgozom, kb. 3 havi nyugdíjam már lenne is belőle.

2015. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!