Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sos! Szórakozóhelyen megvertek...

Sos! Szórakozóhelyen megvertek,2 napig kórházban voltam, de a verő fizetne pénzt nekem, ha nem jelentem fel. Mi a helyes menete?

Figyelt kérdés

Holnapra van idézésem a rendőrségre, kihallgatásra.

Megbeszéltem az illetővel, aki megvert, hogy pénzt ad és cserébe nem jelentem fel.

Ilyet szabad tenni? Van ilyen szabályos lehetőség?

Holnap mondjam a rendőrségen, hogy emiatt nem teszek feljelentést?

Vagy ez illegálisnak számít és nincs ilyen megoldás?


2016. aug. 16. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Ad egy ezrest, hogy ne jelentsd fel, aztán éjjel rád gyújtja a házadat. De jól jártál, mert van egy ezresed...
2016. aug. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem lesz további következménye, ebben biztos vagyok. Részleteket nem akarok írni, a kérdésem, hogy szabad-e ilyet csinálni vagy sem.
2016. aug. 16. 16:33
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha más tanú(k) ellene vallanak vagy mást nem lehet csak úgy lefizetni, és te pont ellentétes dolgokat állítasz akkor magadat fogod rossz helyzetbe hozni.


"272. § (1) A tanú, aki hatóság előtt az ügy lényeges körülményére valótlan vallomást tesz, vagy a valót elhallgatja, hamis tanúzást követ el.

(4) Aki a hamis tanúzást büntető ügyben követi el, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Ha a hamis tanúzás olyan bűncselekményre vonatkozik, amely életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető, a büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés."

2016. aug. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem fogadhatod el erte a penzt, es el sem hallgathatod.
2016. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mivel ez könnyű testi sértés, [Btk. 164. § (2)], csak magánindítványra büntethető [Btk. 164. § (10)]. Ez azt jelenti, hogy te döntésed, hogy teszel-e feljelentést. Ha teszel, akkor az eljárás elindul, és le kell folytatni, de ha nem, akkor nem lesz semmi, mert egy esetleges másik ember feljelentését nem vehetik figyelembe ilyen esetben. Tehát az nem illegális, hogy közös megegyezéssel te eltekintesz a feljelentéstől.
2016. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Elfogadhatod, elhallgathatod. Ha ennek ellenére eljárás indul, ott köteles vagy ig

azat mondani.

2016. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Mivel 2 napra kórházba kerültél, így ez aligha könnyű testi sértés. Súlyos testi sértés pedig közvádas, így hivatalból indul eljárás, nem kérésre.


A pénzt elfogadhatod "hivatalosan" is. Ezzel csökkenthető a büntetése (tevékeny megbánás).

Btk.: 29. § (1) Nem büntethető, aki az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni, illetve a szellemi tulajdonjog elleni vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette.

2016. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#7 A "közvetítői eljárásban" kifejezés nem jutott el a tudatodig?
2016. aug. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

# 7


Valójában nehéz megállapítani a kérdésből, hiszen a 8 napon túl gyógyuló testi sértés számít súlyosnak, és elképzelhető, hogy a 2 nap kórház ellenére 8 napon belül gyógyult. Az viszont elképzelhető, hogy már a kórház feljelentést tett, ha 8 napon túl gyógyuló, erre utal a "Holnapra van idézésem a rendőrségre" szöveg is.

2016. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles feljelentést tenni. Viszont ha pénzt fogadsz el, ő például feljelenthet zsarolásért, és akkor te húzod a rövidebbet megint. Fontosabb neked az a pénz minthogy az ilyen agresszív mocskokat elzárják, hogy másokat ne tudjanak bántani?
2016. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!