Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dugattyúgyűrű hézagot akarom...

Dugattyúgyűrű hézagot akarom beállítani. Mi ennek a helyes menete?

Figyelt kérdés
Új gyűrűket vettem. A kompr. gyűrűkhöz a gyári leírás alapján 0,42 mm-es hézagot kell beállítanom (versenymotor). Jelenleg 0.3 mm a hézag. Hogyan, milyen szerszámmal állítsam be a hézagot? Hogy reszeljek, alúlról felfelé, vagy fordítva, vagy mindegy? A technikai kivitelézben várok segítséget, a helyes érték kiszámításán már túl vagyok. Bármilyen segítséget szívesen meghallgatok.

#dugattyú #dugattyúgyűrű #dugattyúgyűrű illesztés #gyűrűhézag
2015. jún. 2. 20:47
 1/3 Kbalazs1993 ***** válasza:
33%
van erre külön hézagoló, olyan, mint egy bicska, csak különböző vastagságú lemezlapkák vannak rajta, mindegyikre rá van írva. neten nézz szét. reszelni szerintem mindegy hogy, csak egyenletes legyen, ne ferde
2015. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
11%
He? Le vagy maradva egy körrel? Mit akarsz te reszelni? Dugattyúgyűrűket? Beállítás? Belehet állítani? Nem is tudtam róla. Ott max a gyűrűkkel tudsz variálni, de beállítani kétlem hogy belehet.
2015. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 veterán vas ***** válasza:
60%

Hmmm!

Nem tudom mennyire pontos az infód, de a 0.42 hézagot nagynak találom. Mifelénk 0.12-0.14 közötti az általános érték. A gyűrűvégek közötti hézag "beállítás" kicsit egyoldalú művelet, mivel csak növelni lehet a távolságot, csökkenteni nem. A gyűrűt beteszed a hengerbe, lehetőleg félútra az alsó és a felső holtpont közé. Ha nem az ujjaddal próbálod egyenesbe állítani, hanem a dugattyúval nyomod le középig, minden valószínűséggel tökéletesen vízszintben fog állni. Ebben az állapotban a két vége között tudsz használható értéket mérni egy "legyezős" hézagmérővel. Ha kicsinek találod a hézagot, kiveszed a gyűrűt,és egy műszerész satuban -alu vagy fa pofák között- az egyik végéből tűreszelővel leszedsz egy kicsit. Próbálj meg ügyelni a merőlegességre.

Inkább keveset reszelj és többszöri méréssel, mert ha sok lesz, vissza már nem tudod rakni.

Figyelj arra, hogy az öntvény alapanyagú gyűrű könnyen elpattanhat.

2015. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!