Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sos! Szórakozóhelyen megvertek...

Sos! Szórakozóhelyen megvertek,2 napig kórházban voltam, de a verő fizetne pénzt nekem, ha nem jelentem fel. Mi a helyes menete?

Figyelt kérdés

Holnapra van idézésem a rendőrségre, kihallgatásra.

Megbeszéltem az illetővel, aki megvert, hogy pénzt ad és cserébe nem jelentem fel.

Ilyet szabad tenni? Van ilyen szabályos lehetőség?

Holnap mondjam a rendőrségen, hogy emiatt nem teszek feljelentést?

Vagy ez illegálisnak számít és nincs ilyen megoldás?


2016. aug. 16. 16:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hááát, nehéz eset. Szerintem ha pénzt ajánl, az azt jelenti, hogy megijedt a rendőrségtől és többet nem fogja csinálni. Döntsd el te, akarsz-e az elkövetkezendő egy évben folymaatosan bejárkálni a sünökhöz elmondani újra és újra...
2016. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Na meg lett beszélve, hogy nem teszek feljelentést, és fizet.

A kihallgatás megvolt, feljelentést nem tettem, viszont a gyerek most nem akar egy ft-ot sem fizetni, mivel azt állította, hogy én megzsaroltam, hogy fizessen vagy feljelentem!

Írásban beszéltem vele csak, szó sincs zsarolásról (persze, ha tisztában vagyok a fogalommal), ő kérdezte meg, hogyha fizet teszek e feljelentést és mondtam hogy nem, amiután, ő megkérdezte mennyit, leírtam és rábólintott.

Ez történt.


Jogos a szóhasználat, miszerint én megzsaroltam?

(A legsúlyosabb, ami elhagyta a számat az volt, hogyha fizet, nem jelentem fel)

De ez is azután volt, miután tőle hangzott el ugyan ez elsőként.

2016. aug. 18. 18:10
 13/16 anonim ***** válasza:
10es válaszban írtam, hogy ez fog történni.
2016. aug. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ennek bizonyításában a teljes beszélgetést fel kell hoznod. Ugyanis ha kiragadják a kontextusból akkor igen, te megzsaroltad őt. Előtte viszont ő próbált megvesztegetni.


Figyelmeztettek hogy ne csinálj hülyeséget, te most megcsináltad magadnak. Meg is vertek és át is vertek, és még meg is leszel gyanúsítva zsarolásért ha nem hagyod annyiban és a "kizsarolt" pénzed után mennél.

2016. aug. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért vertek meg?
2016. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A zsarolásos kérdést a másik topicodban már pontosan megválaszoltam, de úgy látszik, az kizáró ok, hogy nekem ez a szakmám, és közel 30 éve naponta dolgozom a büntetőjoggal.


Van azonban egy másik érdekes kérdés is. Mivel az ügyben kihallgatás volt, ebből következik, hogy büntetőeljárás van folyamatban az ügy miatt. Ami egyébként azért is nyilvánvaló, mert ha szórakozóhelyen történt az eset, akkor minimum garázdaság vétsége is megvalósult, de lehet pl. súlyos testi sértés bűntettének kísérlete is a minősítés. Mindkét említett bűncselekmény közvádas, hivatalból üldözendő, ezért nagyjából édesmindegy, teszel-e feljelentést, eljárás így is, úgy is indul. Sőt, már meg is indult, hiszen anélkül ki sem hallgathattak volna.


Nem az az érdekes, miért vertek meg, inkább az, hogy mekkora volt az összeg, amit leírtál.

2016. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!