Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vadon termő gyümölcsöt tilos...

Vadon termő gyümölcsöt tilos leszedni magánerdőből?

Figyelt kérdés
Konkrétan a szederre gondoltam. NE jöjjetek az "én se megyek a te konyhádba példával", meg hasonlókkal, konkrét jogszabály érdekelne, vagy törvény. Gombázni is lehet. Nyilván ha megvan művelve a bokor, locsolva van, metszve, akkor más a helyzet.
2016. aug. 17. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Senkit nem fog érdekelni, ha szedsz egy marékkal, én ősszel kb. 50 kilónyi szelídgesztenyét, diót meg csipkebogyót összeszedek, sokszor futottam már össze erdészekkel meg rendőrökkel, de egyiküket se zavarta, ők a fatolvajokra hajtanak, nem a gyümölcsszedőkre.
2016. aug. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van erdőm, engem nem izgat ha leszeded a szedret.

De lehet, hogy mást igen mert pl ő is begyűjtené.

Meg kéne kérdezni a tulajtól, hogy nem gond-e. Az a biztos.

2016. aug. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Gombázni sem lehet (ne). Állami erdőben 2kg-t meg nem haladó mennyiséget lehet szedni, magánerdőből semmit a tulajdonos engedélye nélkül.
2016. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, TILOS. Nekünk. Neked. Mint a rendszerváltás óta minden.


Viszont a kulák, a POLGÁR, az aztán SZABADON pampuskává püföltetheti az ábrázatodat a Betyársereggel, a Magyar Gárdával, a rendőrrel, halőrrel, vadőrrel, csendőrrel, a polgárőrrel, mezőőrrel, hegyőrrel, meg t'on is én, hogy még milyen őrrel - ha megpróbálod.


Ezt hívják úgy, hogy polgári szabadságjogok. Meg demokrácia.

2016. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha magánerdőről van szó akkor az illető tulajdonos szabja meg hogy mit szabad és mit nem.


Úgy tudom az erdő törvény lehetővé teszi termények begyűjtését kis mennyiségben.


Az 50 kiló gesztenye mindenképpen illegális és gátlástalanság is.

2016. aug. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az erdő tulajdonosának a fiával 15 éve haverok vagyunk, nagyon sokszor jártam hozzájuk, de amikor tavaly szóba hoztam a szederszedést, azt mondta, hogy felesbe leszedheted... A szedres ki sincs tisztítva. Bármennyire is kamunak tűnik, volt rendőr az öreg, régen pisztolya is volt, amit elvettek tőle, mert állítólag rálőtt valakire. Szóval ha megtennétek, pontos törvényt írjatok ha kérhetem.
2016. aug. 19. 20:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy nem is szedték le az összes szedret, csak egy kis töredékét. Tisztában vagyok vele, hogy ilyen kis dolgokkal nem foglalkoznak, de azért nem szeretném, ha bármilyen törvényt megsértenék, és bekerülne a nagykönyvbe. Még ha paranoinának is tűnik, engem megnyugtatna. Ha véletlenül több vad gyümölcsöt szedek, akkor csak erdővédelmi bírságot kell fizetni legrosszabb esetben is?
2016. aug. 19. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Bemész valaki területére és leszeded a termését majd elviszed. Ezt lopásnak nevezik. Mit nem értesz ezen?

A tulaj emiatt már rálőtt valakire? Akkor???

De azért te megtennéd. Csak az esetleges büntetés tartana vissza? Gratulálok.

Csak bemenni valaki területére is elég veszélyes dolog.

És ha tényleg lelő felindulásában? Te már nem tudod elmondani mi történt, ő meg azt mondja rátámadtál.

Ébredj már fel.

2016. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Milyen területről beszélsz??

Terület az, ami le van kerítve. Fogadjunk még sohasem voltál sétálni, és nem léptél senki erdejébe, vagy legalább is előtte a földhivataltól megérdeklődted, hogy melyik a magánerdő. Amit valaki megtermel, energiát fektet bele, az magántulajdon, de ha valami csak úgy megterem , ahhoz nincs senkinek semmi köze!

2016. aug. 19. 20:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz elkeríteni egy erdőt hogy magánterület legyen.


De ha a haver csak felesben engedi a vadszeder leszedését akkor hagyd a pcsába. A haverságot is....


Amúgy meg az övé azt csinál vele amit akar


Az autója sem mindig parkol elkerített területen még sem viheted el.

2016. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!