Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit hamisan jelentenek...

Ha valakit hamisan jelentenek fel a gyerekvédelemnél, akkor érdemes rágalmazásért feljelenteni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 23. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
nem érdemes, de lehetséges
2016. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért nem érdemes? Nem engem érint, de az ismerősömet, akit ez miatt beráncigáltak most, csak mert épp válófélben van és a volt házastársa így állt bosszút, igen. És nagyon igazságtalannak érzem, mert hazugság miatt jöttek érte a rendőrök és én biztattam arra, hogy jelentse fel rágalmazásért.
2016. aug. 23. 14:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor lehetséges, ha az illető bizonyíthatóan szándékosan, károkozás vagy előnyszerzés miatt tette. Ha a rendelkezéséére álló információk alapján vélelmezhető volt a dolog, akkor nem.
2016. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor megtehető. Közben megtörtént a kihallgatás a gyerekvédelemnél, a rosszindulatú rágalmazás ténye bizonyítható.
2016. aug. 23. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:
És csak szerinted bizonyítható, vagy jogilag is? Meg ugye a másik fél is számít, ha ő tényleg hitte a dolgot, akkor nem fogják elítélni.
2016. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hiheti azt, hogy valamit fizetett, holott nem is. :) Ráadásul azt hazudta a gyerekvédelemnél, hogy a gyerekek anyja nem engedi a láthatást, pedig bírósági végzés van róla. Egyrészt az anya engedi, másrészt még semmiféle bírósági végzés nincs. Ez a hatóság félrevezetése. És ugyanilyen hazugsággal küldte az asszonyra a rendőrséget, ott is azt hazudni, hogy nem láthatja a gyerekeit (előtte két nappal voltak nála), pedig megvan már a végzés. Az is lehet, hogy a hatóság fog feljelentést tenni szándékos félrevezetés miatt.
2016. aug. 24. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!