Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivel büntethető ha valaki...

Mivel büntethető ha valaki füvezik?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen büntetés róható Magyarországon ki a következő esetekben a személyre ha elkapják:

A: elszív egy füves cigit

B: éveken keresztül hetente füvezik

C: füvet ad el a haveri társaságban (kb 100g alatt)

D: nagy mennyiségű fűvel kereskedik (kb 100g+)


A válaszokat előre is köszönöm!

Tudom, hogy van már néhány ilyen kérdés, de azok óta már elég sok idő eltellt, meg kicsit össze is zavarodtam, szóval gondoltam megkérdezem.



2016. aug. 28. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt egy hasonló kérdés gyakorikérdéseken, az első hozzászóló részletes választ ad. (Inkább így küldöm el, nem lopom amit ír)


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__43933..

2016. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
semmivel
2016. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A-B kérdés: két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés.

C-D nem egyértelműen válaszolható meg, mert nem az összmennyiség, hanem az ún. tiszta hatóanyag-tartalom számít, és THC-nél nem 100, hanem 120 gramm a határ a büntetési tételnél. Az alatt 2-8 év, felette 5-20 vagy életfogytiglan.

2016. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Beszarsz a drogdílert életfogytiglanra zárhatják a erőszakolókat, gyilkosokat meg ilyen 5-15 évre:D
2016. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!