Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben, hogy tudom...

Ilyen esetben, hogy tudom igazolni azt, hogy a kerékpárom nem lopott (bővebben->)?

Figyelt kérdés
A Vaterán vásároltam kb. 2évvel ezelőtt. Az eladó adás-vételi lapot nem adott. Elérni már nem tudom. Állítólag ha a rendőrnek nem tudom fölmutatni az adás-vételi lapot akkor elvehetik a kerékpárt. Most akkor?
2016. aug. 29. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fogják elvenni, a legtöbb embernek nincs semmi papírja a bicikliről.
2016. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Honnan vetted ezt a bődületes ökörséget?
2016. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Állítólag ha a rendőrnek nem tudom fölmutatni az adás-vételi lapot akkor elvehetik a kerékpárt."


Ekkora baromságot hol hallottál?

2016. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én boltban vettem a biciklim, de semmiféle adásvételi lapot nem kaptam. Sőt még a földhivatalba sem lett bejegyezve a tulajdonjog a bicóra.

Komolyan, honnan szedted, hogy bármiféle "forgalmi" létezik a biciklire?

2016. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem úgy működik, hogy ha nincs papírod, akkor a rendőr elkobozza. Hová tenné, mit csinálnak vele? Elrakják az Állami Kerékpártároló Intézet egyik garázsába?


Ha lopott, és valakinek van róla papírja, hogy az övé, és jelentkezik érte, akkor vehetik el, és akkor visszaadják neki. Erre persze az esély nulla, mivel mint fentebb is írták, senkinek nincs róla papírja.

2016. aug. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hallottál már az ártatlanság vélelméről? Alapból a Tiéd a kerékpár, ha azt mondod, hogy az. Akkor válik kérdésessé a dolog, ha jön valaki, és azt mondja, hogy az övé, és ezt bizonyítani is tudja. Szóval nincs miért aggódni.
2016. aug. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig én nagyon sok mindenkitől hallottam már ,hogy a rendőr kérhet ún. kerékpáros papírt, ami sztem. nem lehet más mint az adás vételi. Ha pedig nem tudsz fölmutatni valami hivatalosat amit a rendőr kér akkor az nyilván valamilyen büntetést von maga után.
2016. aug. 30. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul hallottad. Gondolom azok is hallották valakitől. Így terjed a hülyeség.Elég egy hülye, a többi követi.
2016. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:
Egy demokráciában nem az ártatlanságot kell bizonyítani, hanem a bűnösséget. Tehát nem neked kell azt, hogy nem loptad, hanem nekik kell azt, hogy loptad.
2016. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!