Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki kicsit jártasabb a...

Valaki kicsit jártasabb a jogokban?

Figyelt kérdés

Történt ugyanis, hogy munkaügyön keresztül jelentkeztem egy képzésre. A szerződésben az áll, hogy a munkaügy 100%-ban téríti az utazásom költségeit a képzés alatt. Magyarán ők rendelték a bérletet, amit az első alkalommal sikerült is normálisan megcsinálni. A következő alkalommal már rossz bérletet rendeltek meg, 35 km helyett 30 km távolságra, akkor még úgy, ahogy időben sikerült kicserélni, aztán a következő hónapban ISMÉT rossz bérletet rendeltek meg. Reggel 8 előtt mentem, mivel gyakorlat is volt stb. majd' a pofámra vágták az ajtót, mikor közöltem, hogy a bérletért jöttem és ott, 5-én tudták csak közölni, hogy megint rosszat küldtek, de majd telefonon egyeztetnek velem a továbbiakról. Magyarul saját költségen vásárolgattam a jegyeket 19-ig (14ezer Ft összegben, ami azért szerintem nem kevés...), mert addigra tudtak felajánlani egy félhavi bérletet, ami szintén rossz volt, és sajnos nem vettem észre időben, meg is büntettek az ellenőrök...

A csekket meg nem vagyok hajlandó befizetni, plusz pénz sincs rá. Az augusztusi buszjegyeknek pedig csak a felét utalták ma át... Mit lehet tenni ilyenkor a felesleges reklamáción kívül, mivel oktatóktól is hallottam, hogy magasról lesz*rják a tanfolyamosok problémáit.



2016. szept. 2. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:

1) 14E forint jár neked,

2) A fél havibérlet-megbüntetés dolog a te sarad; amikor átvetted a bérletet, vagy mielőtt használtad volna a szolgáltatást ellenőrizned kellett volna, hogy van e érvényes és az adott útra megfelelő bérleted. Ez egy elvárható magatartás bárkitől.


Tudom nem tetszik, de ez van.


A csekket meg a helyedben befizetném, ugyanis megtehetik azt, hogy 4,5 év múlva küldenek egy fizetési felszólítást ami nem X ezer Ft. lesz hanem X szorozva kamattal, késedelmi díjjal, kezelési költcséggel meg miegymással növelve. És előbb-utóbb behajtják.

2016. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
költséggel*
2016. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azelőtt meg is néztem, úgy vettem észre a rendelési hibát, ami nem az én hibás adatközlésemből történt, mivel elsőre jól írták a km-t, most nem is értem miért maradt ez el... Háromszor. Csak amikor az ember idejével és pénzével szórakoznak -úgy, hogy látom is milyen ott a munkavégzés (minősége)és a hozzáállás-, azért az dühítő.

Viszont azért beszélnék egy illetékessel, mielőtt bármit is fizetnék, mivel a szerződésben az áll, hogy 100%-ban térítik az útiköltséget a képzés alatt, na meg az előző havi jegyeket se fizették ki teljes összegben ugyebár.

2016. szept. 3. 09:56
 4/4 A kérdező kommentje:
*Mármint 3x rontották.
2016. szept. 3. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!