Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közterületre néző biztonsági...

Közterületre néző biztonsági kamera milyen jogon filmezhet le?

Figyelt kérdés

A PTK szerint a képmáshoz való jog alapján már a felvétel készítéséhez is a beleegyezésem szükséges. Akkor is, ha sehol, soha nem teszik közzé.


Félreértés ne essék, engem abszolút nem zavar, ha akárhol, akárki fotóz, mert nincs rejtegetni valóm. Csak érteni szeretném, mert jómagam fotós vagyok, és ha kicsit továbbgondoljuk a PTK szövegét, akkor közterületen szinte semmit soha nem fotózhatok.



2016. szept. 4. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

"A PTK szerint a képmáshoz való jog alapján már a felvétel készítéséhez is a beleegyezésem szükséges. Akkor is, ha sehol, soha nem teszik közzé."


Melyik PTK szerint?

2016. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Nyugodtan fotózhatsz te is,ha mondjuk csinálsz egy téren egy fotót nem kell az összes arra járóval aláiratnod egy nyilatkozatot. A lényeg hogy nem használhatod fel olyan célra ami személyiség jogokat sérthet és másnak kárt okoz. A köztéri kamerát is elvileg csak bűncselekmények felderítésére használhatják és a felvételt megfelelő adatbiztonsági szabályok szerint kell kezelni.
2016. szept. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1, #2:

"2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."


Innen:

[link]


Én az utcán sétálva nem nyilvános közéleti szereplésen vagyok, és nem tudom honnét indul a "tömeg", de egy személyben biztos nem vagyok az.

Tehát az összes biztonsági kamera, közkamera, webkamera és a Google streetview-ja is illegálisan filmez, akkor is, ha utólag kitakarják. Legalábbis ezt hozza a logika.

2016. szept. 4. 09:59
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem teszed közzé a képet és nem kifogásolja meg senki a helyszínen, akkor nyugodtan fotózhatsz,hiszen kb mindenki össze vissza fotózik szelfizik mindent ,a kutyát nem érdekli és észre sem venni.Felesleges jogértelmezni,ez a gyakorlat.Ezért nem perelnek be mert csinálsz egy utcaképet rajta emberekkel még ha 2 ember is van rajta.Ott van a gond ha pl valaki felismerhető a képen és valami kompromitálló helyzetben van és felteszed a netre direkt azért hogy lejárasd.Akkor jogosan perelhet.


A google elvileg kitakarja az arcokat rendszámot, de a szoftver sem tökéletes,viszont ha meglátod magad az utcaképen írhatsz nekik hogy takarjanak ki,sőt a házadat is kitakartathatod.

2016. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Felvétel készítéséhez engedély szükséges az érintettől, viszont ez megszerezhető, akár ráutaló magatartással is (vagyis ne tiltakozzon a felvétel készítése ellen).


Közterületeken, üzletekben, hivatalokban... lévő felvételek elkészítésére, felhasználására, tárolására jogszabály hatalmaz fel adott csoportokat. Pl Szvmt, Rtv, Kftv...


Street View esetében pedig nem csak egyszerűen nekiálltak rögzíteni. Előtte egyeztettek az adatvédelmi hatósággal és megállapodtak a felvétel készítéséről.

2016. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetro ***** válasza:
Hogyan bizonyítod, hogy készült rólad egyáltalán felvétel?
2016. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ágazati jogszabályokban keresd a választ.
2016. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

remélem, a szakértő válaszát kielégítőnek találod:

[link]

2016. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Fotósként lefényképezel egy gyászmenetet. Előtte odamész mindenkihez megkérdezni, hogy megteheted-e?
2016. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!