Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon fogják valaha...

Magyarországon fogják valaha legalizálni a marihuánát? Nem lehetne kiszorítani így a dizájner drogokat?

Figyelt kérdés

mostanában egyre jobban beleolvastam a témába, és nagyon felbosszant, hogy Magyarországon nem lehet mit tenni a dizájner drogok ellen. Főleg a kisebb faluknál, 10 ből 5 ember "herbálozik". De mindenhol nagy probléma, hiszen ismeretlen eredetűek, és nem lehet megmondani miket vált ki.

Van jelenleg magyaroszágon indiai kender legalizációs mozgalom? Illetve miért van az, hogy ugyanúgy büntetik a heroin használatot/eladást/fogyasztást/behozatalt/átvitelt mint a kannabiszt? Sőt, még azt is olvatsam, hogy a maffiákat is ki lehetne szorítani, de ebben nem vagyok biztos.



2016. szept. 4. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

A maffia hatással van a törvényhozásra, ezt az elmúlt 26-27 év bebizonyította.


Drogdílerek maximum háziőrizetbe kerülnek, csak legyen óvadékra pénzük.


Szerintem egy szakember biztos elmondaná, hogy miért nem nagy ötlet bármilyen drogot legalizálni, még akkor sem ha pro-kontra meg vannak az érvek-ellenérvek.


Kínában már egyszer bedőlt a társadalom, igaz az ópium miatt volt. Valószínű a füvezés is ellustítaná az embereket, sokkal több baleset történne, munkahelyi balesetek, 5km/h-val közlekedő autósok :)


Nagy világ lenne, az biztos.

2016. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Gotland ***** válasza:
100%

Egy átlagos szabolcsi faluban, kisvárosban nem sok jövőképe van egy átlagos 18 évesnek. Nem is csoda, hogyha az alkohol, és a dizájner drogok felé fordulnak. Addig is kikapcsol az agyuk.


Mikor fogják a marihuánát legalizálni? - Majd akkor, ha Andy Vajnának, Mészárosnak, esetleg Habonynak kedve lesz árulni is. Viszont akkor majd gyorsan hoznak egy törvényt is, hogy csak a csókos emberek árulhatják, vagy csak tőlük szerezhetik be a boltok.

2016. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2 Sajnos igazad van.

"sak a csókos emberek árulhatják" ezzel is egyet értek, elképeztő mi volt a nemzeti dohányboltokkal, a cégért, matricákat csak egy bizonyos helyről lehet beszerezni, (természetesen csókos) és mindegyik traffiknak kell lennie egy ügyvédnek (teljesen felesleges, de valahogy kell pénz a csókosoknak). Szóval nem tudom mit várok

2016. szept. 4. 16:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a falvakban pont azért megy a herbál, mert olcsó, ezért a legalizálás nem oldana meg semmit pont azoknál, akik ezt fogyasztják.


Szerintem csak a prevenció lehet erre a megoldás.

2016. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 az meg semmit nem oldana meg szerintem
2016. szept. 4. 16:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
itt a probléma gyökere az hogy az emberek élete kilátástalan Nincs munka nincs semmilyen kitőrési lehetőség ezért választják a legolcsóbb drogokat meg a pancsolt piát. Hiába legalizálsz vagy tiltasz be bármit ameddig ez a probléma fennáll addig igazából nem lehet ezt megoldani.
2016. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagyon jártas a drogokban ( ezért ez most lehet butaság), de ha jól tudom a különféle drogoknak eltérő a hatásuk. Teljesen más hatást vált ki az LSD, a fű, a kokain és a dizájner/szintetikus cuccok is.


A marihuana legalizálásával nem biztos, hogy olcsóbb lenne, mint most így akik eddig is herbáloztak, azok ez után is azt fogják nyomni. A dizájner drogok többi "családjára" viszont egyáltalán nem lenne hatással, amik szerintem jóval nagyobb tömeget érinthetnek, mint a herbál.

2016. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Az alkoholisták sem a három puttonyos Tokajit issza 2500ft/5dl vagy a Guinness-t 700ft/3dl áron, hanem a 2000ft/5liter Koccintóst. Pedig nekik megvan a lehetőségük legálisan választani.


Ugyanígy hiába legalizálnák a marihuánát, ha a marihuánából 2000-3000 ft közt mozog egy gramm (+ ha legális lenne akkor ilyen olyan adók) miközben a herbálból jó ha ezer forint egy gramm és kevesebbet kell használni egy betépéshez.


Sőt, ár/bekábulás arányban a herbál magasan ráver még az 5 literes kiszerelésű Koccintós borra is.

2016. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem fogják, egyrészt mert semmi garancia nincs rá, hogy ettől majd csökken a dizájner drogok forgalma, másrészt a kúrmány csak akkor menne ebbe bele, ha ő árulhatná, azaz ő söpörhetné be a hasznot. Képzelj el Nemzeti Narkóboltokat az utcán :DDD ja és mint minden egyebet, ezt is szarrá adóztatná a kúrmány, úgyhogy kb. hatszor annyiba kerülne mint most illegálisan.
2016. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20 éve tetted volna fel a kérdést, amikor megszabadultunk az exstazys discodrogoktól és semmi legális sem volt a piacon, egyértelműen elutasítottam volna, de most hogy legálisan a neten tonnaszámra lehet rendelni herbalt olcsón, ráadásul ki tudja mivel van keverve, akár még be is vezethetik a legális olcsó, jövedéki adót terhelő marihuanát.


A drogtíltás ott bukik meg, hogy a konstitúciós képleten egy picit változtatnak, attól még hatása van, de betíltása évekig eltart.


Az igazi drogozást a megfelelő életszínvonallal lehetne visszaszorítani, de ebben egyik politikai csoport sem érdekelt és legalább 100 évig nincs realitása egy lhető magyarországnak és itt a pont. A mariból legalább jövedéki adó jön és nem kevernek bele rovarírtót.

2016. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!