Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon fognak valaha...

Magyarországon fognak valaha javulni a fizetések?

Figyelt kérdés

Én, majdnem a diplomám megszerzése óta Ausztriában dolgozom, de Sopronban lakom.


Ingázom, amiből gyakran elegem van.Reggel rendben van, de visszafele fárasztó 70 kilométert levezetni.

Azért választottam ezt, mert ha Magyarországon lakom, de kint dolgozom, sokkal magasabb életszínvonalon élhetek.

Magyarországon jómódúnak számítok, Ausztriában meg egy középosztálybeli lennék.

A feleségem is kint dolgozik.


A múltkor voltam kerti partin, egy ottani srácot kérdezgettem, hogy mennyit keresnek az olyan végzettséggel,tapasztalattal rendelkező emberek, mint én.Azt mondta, nettó 200-230 körül.Annál többet nem is adnának nekem, mert nincs vezető tapasztalatom.


A nettó 200-230 jó, hogyha nincs sok hiteled és egyedül élsz.

De, nekem már vannak gyerekeim is.

Építtetünk egy házat, aki jártas az ingatlanokban, tudja, hogy ezen a környéken nagyon magasak az árak.Sok hitel kellett rá.

De, direkt úgy szerveztem, hogy sokat kelljen fizetni, de hamar lemenjen.Egy magyar fizuból, mondjuk nettó 230 ezerből, ha ezt levonjuk, elég karcsú lenne a maradék.


Persze, lehet hitelt törleszteni 20 évig.De, azzal a hitelezett rosszul jár, a hitelező viszont nagyon jól.Én kompromisszumot kötöttem.



2016. szept. 4. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Már javultak,havi félmillió forintért sem lehet munkavállalót találni, így a bérek valószínűleg drasztikusan tovább fognak emelkedni.
2016. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 JohnnyBoy002 ***** válasza:
80%
230 nettó? Én eddig még pályakezdőként a minimálbért se tudtam össze szedni egy hónapban, itt erre fele aki 120 ezret keres havonta az jó módúnak számít. Igaz, én egy keleti megyében lakom, mázlista az aki megteheti, hogy Ausztriában dolgozik, de itthon lakik!
2016. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lassan javulnak. Osztrák fizetés 80%-át nem fogjuk elérni az elkövetkező 30 évben
2016. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már csak évmilliók kérdése, és élhető fizetése lesz a kisembereknek is.

Mire kipusztul az emberiség, addigra talán meg lehet élni a fizetésből Magyarországon.

2016. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Magyarországon fognak valaha javulni a fizetések?"


Biztosan, de addig nem, amíg nem lesznek piaci alapon működő munkahelyek, ergo nem fognak nőni a beruházások. Úgy is lehetne mondani, hogy az emberek megértenék végre, hogy nem az állam teremt munkahelyeket Jelenleg mindenki csak menekül innen és bizonyos szakmákban iszonyatos hiány van...még olyanokban is, ahol egész jól lehet keresni magyar viszonylatban is.

Abban a kevés piaci alapon működő pozícióban pedig, ami van, azért nem tudnak munkabért emelni, mert ha pl 100ezer nettót kap a munkavállaló, akkor az a munkáltatónak 300-ba kerül. Sokkal többet vesz el az állam, mint amit a dolgozó kap

2016. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azon röhögök már hónapok óta, hogy az itthoni vállalkozások nem értik mi a baj. Először magyart akarnak foglalkoztatni, aztán cigányt, aztán migránst. XDDD


Utána meg kitalálják, hogy külföldről, Ukrajnából hoznak be embereket. Még véletlenül se jut eszükbe az, hogy megemeljék a béreket. Úgy ódzkodnak a béremeléstől mint Sátán a templomtól wazze. XDDD És mi van ha az ukránok se hajlandóak 3 műszakban dolgozni pihenő nélkül havi 70 000ft-ért? Utána gondolom Alien-eket meg Predator-okat akarnak beerőszakolni a hazai piacra? :DD

2016. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!