Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ne haragudjatok már, valaki...

Ne haragudjatok már, valaki megmagyarázná számomra ezt a "fagyállós gazda" néven elhíresült ügyet?

Figyelt kérdés

Szóval miért lett meghurcolva ez az ember és miért nézett ki sokáig úgy a dolog, hogy börtönbüntetést kap? Valamint miért kapott egyáltalán felfüggesztett börtönbüntetést is végül?


Amit én kivettem a sztoriból: Egy ember a saját telkén a saját felépített házához tartozó fészerben, vagy akármiben tartott boros kannában fagyállót. Ennyi. Jött egy cigány, aki ellopta, mert azt hitte bor. Ivott belőle és meghalt.


Szóval tegyük fel; én elmegyek egy rokonomhoz vidékre, szőlőt szüretelni és benzines kannában hozok tőle mustot, amit a saját lakásomban tartok, hogy mondjuk hétvégén egy családi ebédkor azt isszuk. Azonban jön csütörtökön egy ember, aki ellopja és beletölti az autójába, mert azt hiszi, hogy benzin. Akkor ki kell fizetnem az autója javítási költségét?


Vagy hogy van ez? Amellett, hogy szeretném megérteni ezt az egészet, vélemények is érdekelnek. Ti hogyan látjátok?!



2016. szept. 7. 11:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
28%
A probléma csak az ezzel hogy az ember nem a rendőrségnek szólt, hanem maga akarta elrendezni. És nem hashajtót tett bele, vagy valami mást, hanem fagyállót amit szerintem nem kell bemutatni mi van a flakonjára írva. Ez mellé lehetett volna kamerát felszerelni, őrt állnia és elfognia a tettest, vagy rendőrökkel-polgárőrökkel rajtakapni. Ezer módja lett volna ami törvényes de mint bevallotta rosszul cselekedett. Ennyi.
2016. szept. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
35%

1 tolvajjal kevesebb van a világon.

A józan ész a gazda mellett áll, a jog szerint viszont meg kell büntetni a gazdát.

2016. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
57%
nem a boroskannában tartott fagyállót, hanem a borba öntött fagyállót nagy különbség
2016. szept. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk én is furcsálltam, hogy miért mondta meg kerek perec, hogy azért töltött fagyállót bele, mert megelégelte a lopást és ezért csapdát állított a tolvajnak.


Én azt mondtam volna, hogy megsérült a flakon, ezért át kellett önteni és kész..


Szóval csak ez az oka? Ha ezt mondja ő is, akkor nem is lett volna ekkora ügy ebből?

2016. szept. 7. 11:23
 5/42 A kérdező kommentje:
De hiába, ha a borba öntött fagyállót, azt is a sajátjával tette, a saját házában. Ez nem változtat rajta szerintem.
2016. szept. 7. 11:25
 6/42 anonim ***** válasza:
73%
A gazda nem fagyállót tartott boroskannába, hanem fagyállóval megmérgezett meggybort azzal a szándékkal, hogy aki abból iszik, azt megmérgezze. Talán nem akart senkit halálra mérgezni, de ez lett belőle. Ha már végképp maga akarta elrendezni az ügyet, használhatott volna sok egyéb mást, aminél nem áll fenn a maradandó egészségkárosodás veszélye, de potenciálisan halálos mérget használt. Televághatta volna hashajtóval a bort, a betörő három napig fosik és kész.
2016. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
56%

#5: "De hiába, ha a borba öntött fagyállót, azt is a sajátjával tette, a saját házában. Ez nem változtat rajta szerintem."

De SZÁNDÉKOSAN öntötte bele, tudta hogy valaki megint betör és iszik belőle. Érted a különbséget? Nem azért öntötte bele hogy majd ő megissza, hanem tudta hogy más iszik belőle. SZÁNDÉKOSSÁG. Szándékosan akart valakinek rosszat, így már érted? Más módszert kellett volna választania.

2016. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Egyébként csomószor lopott tőle, biztos szólt a zsaruknak, csak természetesen leszarták, mint az szokásuk. Jobban megéri sebességet mérve ülni a kényelmes B Merciben.
2016. szept. 7. 11:28
 9/42 A kérdező kommentje:

De ez a SZÁNDÉKOSSÁG, ahogy így kiemeled, akkor sem olyan, hogy a városnak a főterére tette ki csapdának, hogy valaki vigye el és igyon belőle, mert megakart ölni valakit.


Hanem a saját portáján tartotta elzárva. Csakhogy betörtek hozzá és ellopták, ennyi. Ha lop a csávó, akkor nincs is ügy.

2016. szept. 7. 11:30
 10/42 anonim ***** válasza:
38%

#8: "biztos szólt a zsaruknak" Én tiszteletben tartottam amit írtál hogy nem érted és nem tudod az ügy részleteit. Ezért ezt a fontos információt az #1-es válaszomban leírtam hogy nem szólt a rendőrségnek. Kérlek tartsd tiszteltben az igazat, és ne magyarázd meg.


#9: Sajnos nem akarod a tényeket elfogadni. De a tény az hogy szándékosan tette. Ez büncselekmény, ha neked valaki szándékosan akar rosszat tenni az-az. Nincs olyan épeszű ember aki a saját borát felönti fagyállóval. Tudta hogy betörnek újból, tudta inni fognak belőle, a tudat = szándékosság. Még papírt sem hagyott ott hogy "ha iszol belőle tudd hogy bajod lesz". Semmit nem tett figyelmeztetésül.

2016. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!