Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ártatlanul megvádolnak,...

Ha ártatlanul megvádolnak, hogy védhetem meg magam?

Figyelt kérdés

A minap az iskola előtt a zokogó unokaöcsémet találtam. Elmondta, hogy ellökték a nagyobbak. Kérdőre vontam azt a kisfiút aki ellökte a biciklijével és ENNYI. Persze nem voltam éppen higgadt de ilyen helyzetben nehéz a hidegvérét megtartania az embernek...

A fiúcska édesapja már este eljött hozzám miszerint az Ő fiát én pofon vágtam, megtapostam... természetesen erre tanúijai is vannak... Azzal állt elő ha bocsánatot kérek a fiától nem jelent fel. TERMÉSZETESEN nem fogok bocsánatot kérni!Valószínűleg feljelentés lesz belőle. Ezért kérdezném, hogy ilyen esetben hogy védheti meg magár az ember. Sajnos velem nem volt senki felnőtt és csak gyerekek voltak körülöttünk. Persze az édesapa 5 tanút is tud hozni, hogy megvertem a fiát...

Ha valaki került már ilyen helyzetbe kérném a segítséget!



2016. szept. 8. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Külföldre menekülj időben, ha rendőrségi ügy lesz belőle, más ötletem nincs.
2016. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor elég sokan itt hagyhatnánk ezt az országot...
2016. szept. 8. 11:35
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
De ilyen esetben sajnos nincs más megoldás, ha itt maradsz, mész a dutyiba...
2016. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván blöffölt. Ha éppenséggel pofán vágtad volna a gyereket, ilyesmiért akkor sem jelentenek fel. Amúgy se vagy büntethető gyerekként, főleg nem ilyesmiért.
2016. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sajnos gyerek. De feltételezem, hogy el fog menni a rendőrségre mivel már tegnap ment csak nem voltak itt a rendőrök. (falun lakunk)
2016. szept. 8. 11:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek külsérelmi nyomok, akkor milyen jogon vádol testi sértéssel? A "tanúk" is keveredhetnek ellentmondásba. A magyar jog szerint egyelőre a vádlónak kell bizonyítania az állításait, nem a vádlottnak az ártatlanságát.
2016. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"pofon vágtam, megtapostam"


Erről kell lenni orvosi látleletnek. Ha valakit "megtaposnak", annak nyoma marad.


"erre tanúijai is vannak"


És a tanúk miért nem akadályozták meg, h megtaposd? Ha kiskorúak miért nem kiabáltak segítségért?


Elég sok helyen sántít a történet, én a helyedben nem aggódnék.

2016. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tettleges becsületsértés. Ne csinálj semmit, mondd neki, hogy a bíróságon találkoztok.
2016. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 te hülye vagy, milyen dutyiról beszélsz?
2016. szept. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos hozzászólásokat! Amúgy arra gondoltam, hogyha feljelent (mert azonnal megtudom) én is fel fogom jelenteni rágalmazásért. (csak zárójelben jegyezném meg, hogy egy gyilkosságért ült ember akar engem besározni)
2016. szept. 8. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!