Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabálysértési ügyben esetem...

Szabálysértési ügyben esetem elévült-e?

Figyelt kérdés
Arra szeretnék választ kapni,hogy 2015.novemberben indítottak ellenem egy szabálysértési eljárást,ahol 90.000 Ft pénzbírsággal akart büntetni a Rendőrség. Azonnal panasszal éltem ellene, végszükségre hivatkozva ( valóban az állt fent).Elutasítottak,ugyanúgy újra meghozták a Határozatot.Ellene másnap kifogást terjesztettem elő,és kértem a Bíróságra való áttételt. Ez volt 2016.március.18. napján. A rendőrség átvette a levelemet de semmilyen választ nem kaptam. Most kaptam meg a bírósági idézést szeptember 23. napjára. Ha jól számolok,akkor március 18-szeptember 23-ig letelt a 6 hónap. Hivatkozhatunk-e a Bíróság felé az elévülés miatti eljárás megszüntetésére! Köszönöm a válaszokat!!

2016. szept. 11. 02:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az idézés, amit kaptál is megszakítja az elévülési időt, szóval újraindult a 6 hónap.
2016. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is ettől tartottam... Esetleg van esélyem a végszükség beállta miatt arra,hogy a Bíróság hatályon kívül helyezi és eltörli a pénzbírságot?
2016. szept. 11. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván van esély erre, mi másra lenne jó bíróság elé vinni az ügyet? Az más kérdés, hogy semmilyen részletet nem ismerünk az ügyeddel kapcsolatban, így nehéz konkrétan válaszolni.
2016. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jogalap nélkül "fel volt függesztve" a vezetői engedélyem,egy akkor még tisztázatlan koccanásos közlekedés miatt. Tehát jogerős határozat nélkül bent volt az Okmányirodában. A kisbabám asztmás beteg (tartós) és hirtelen felszökött a láza,egyetlen orvos van a falunkban ( ügyelet 17 órától van ) és az orvosunk 16 órától rendel. Oda igyekeztem volna a kicsivel,mert féltem hogy megint befullad. A rendőrök utánam jöttek szirénázva. Azonnal megálltam és oda adtam az irataimat de bevallottam őszintén,hogy nincs nálam a jogosítványom,de jogerős határozat sincs róla,így mivel egyedül élek,édesapám meghalt,anyám külföldön él,a gyermek apja elhagyott bennünket,így én a kicsi életét és egészségét helyeztem előtérbe tehát beállt a végszükség. Egyebekben ezt a tényt a meghallgatásomkor alátámasztotta a két intézkedő rendőr is tanúvallomásban. De a rendőrség ezek ellenére ugyan úgy kiszabta a 90.000 Ft pénzbírságot. A gyermek még aznap éjjel kórházba került,az orvos este 8 után tudott beutalót adni. Erről minden igazolást mellékeltem. Ugyan nem volt még délután 4 órakor olyan súlyos állapotban,amely mentőautó hívását indokolta volna,a rendőrség erre hivatkozott. Így mivel elfogult velem szemben a hatóság,ezért kértük ügyvédemmel a pártatlan bírósági meghallgatást. Azóta persze visszakaptam a jogosítványt,és kártérítést is kérhetünk a bíróság szerint,mert jogalap nélkül "csücsült" több,mint egy évig a jogosítvány az okmányirodában. Engem pedig minden vád alól felmentettek,mivel nem én voltam az okozó.
2016. szept. 11. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:
6 hó arra vonatkozik, hogy annyi ideje van a hatóságnak kiszabni bármit is. Nem volt mit megszakítani, nem volt mi elévüljön. Főleg, hogy most bíróságon van az ügy. A leírtak alapján valószínűsíthető, hogy végszükségre hivatkozva megsemmisítik a közig hatóság döntését.
2016. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!