Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jobb lenne, ha az ÁFA-t az...

Jobb lenne, ha az ÁFA-t az eladó / szolgáltató fizetné?

Figyelt kérdés

Hivatalosan az ÁFA-t a szolgáltató / az üzlet fizeti, de átháríthatja a vásárlókra. Természetesen az üzletek 99%-a él is ezzel a feltételes móddal.

Ugyebár elméletileg ha én most veszek egy terméket 1000 forintért, ha nem nekem kell fizetni az ÁFA-t 730 forintért venném meg. De tényleg jobb lenne? Vagy egyszerűen felemelnék a termék árát és meg is lenne oldva?


2016. szept. 12. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a bolt, aki az áfa jelentette veszteséget le tudná nyelni, és mellette nyereséges maradni.
2016. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A vasarlo nem tud jol jarni, ez a lenyeg. Vagy igy, vagy ugy, vagy egyszerre, vagy aprankent, de mi fizetjuk ki.
2016. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ÁFÁ-t mindig a végfelhasználó fogja fizetni.

Tehát te.

2016. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy boltnak nagyon jó esetben 50-70%-os nyeresége van egy terméken vagy szolgáltatáson. Nagyon jó esetben.

Rengetegszer azonban csak 20-30%. Maga az ÁFA 27%-os a legtöbb árucikkre. Ha nincs nyereség, nincs pénz a bérre, fejlesztésre, fenntartásra, többi adóra. Megszűnik a bolt/szolgáltató.

2016. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1000/1,27= 784,42, 784,42+27%=1000ft

Az áfát mind a két fél nyeli, függetlenül attól hogy hivatalosan ki fizeti. Ha a bolt nem fizetne áfát akkor nem 785 hanem 900 forintért árulnák az árut, mert még 900-ért is többen megvennék mint 1000-ért. Ha a bolt egy áfaemelést teljesen rárak az árra, azt lehetne hinni, hogy ő nem jár rosszul, csak a vevő, ebben az esetben azonban ugyan-amellett az árrés mellett kevesebb árut tud eladni mint korábban, tehát kevesebb a haszna =>rosszul jár.

2016. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"én most veszek egy terméket 1000 forintért, ha nem nekem kell fizetni az ÁFA-t 730 forintért venném meg"


MIÉRT?!


-730 forintba kerül az üzlet fenntartása a szolgáltatónak, így ha nem akar veszteséget, akkor áfával el tudja adni 1000 forinttért (most ne menjünk bele abba, hogy 730-nak a 127%-a nem 1000 Ft, itt már matekórára nincs idő).

-Ezzel szemben, ha kifizeti az áfát, akkor az üzlet fenntartása 1000 forintba kerül. Tehát mivel már kifizette az áfát, ezért áfa nélkül eladja 1000 forinttért.


Tehát mi változott? Az, hogy a termékedre nem írják rá, hogy "áfával", egyébként minden maradt a régiben. Alapjaiban téves az az elgondolás, amit te megpróbálsz képviselni.

2016. szept. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Vagy egyszerűen felemelnék a termék árát és meg is lenne oldva?"


Miért? Most mit csinálnak?

Az ÁFÁ-n kívül kifizeted az összes adóját is az adott üzletnek. Sőt az ott dolgozók bérét is. Sőt a rezsijét is. És minden egyes kötségét, ami felmerül az üzlet üzemeltetése során. És még egy kis nyereséget is, hogy a tulajdonos is éljen valamiből.


"Ugyebár elméletileg ha én most veszek egy terméket 1000 forintért, ha nem nekem kell fizetni az ÁFA-t 730 forintért venném meg. "


787Ft-ért vennéd, ez egyszerű matek: 787 + 27% = ~1000Ft. Nettó 730-as dologért 927Ft-ot fizetnél.

2016. szept. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges volt kiírnod a kérdést,hiszen rögtön meg is válaszoltad:"...Vagy egyszerűen felemelnék a termék árát és meg is lenne oldva?"
2016. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:

"ha én most veszek egy terméket 1000 forintért, ha nem nekem kell fizetni az ÁFA-t 730 forintért venném meg"


Pár lépés, hogy sikeresebb ember legyél:

1. Tanulj meg számolni

2. Ne okoskodj

3. Máris sikeresebb ember vagy

2016. szept. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, alighanem nem vagy tisztában az ÁFA fogalmával.

Az általános forgalmi adót minden terméknél a hozzáadott érték szerint számolják ki, és a vásárló fizeti. Mindig!

A bányász kibányássza a vasércet. Ennek van egy értéke, erre jön az ÁFA (százalékosan). Kifizeti a kohógyár, amely megveszi a vasércet. A gyár készít nyersvasat, ennek értéke több, mint az ércé. Az új vevő (a vasfeldolgozó) számára az értékkülönbözethez hozzájön az új ÁFA, amit ő kifizet. Feldolgozza a vasat, készít belőle fazekat. Te megveszed a fazekat. Kiszámítják a vas és a fazék közötti értékkülönbözetet, eszerint teszik rá az ÁFA-t, te pedig fizeted. Ha a fazekat nem adod tovább, vége. Ha mondjuk virágokat festesz rá zománcból, és úgy adod el, akkor ismét van értékkülönbözet, a vevő erre még ÁFA-t is fizet.

Az egy technikai kérdés, az ÁFA-hoz nincs köze, hogy azt mindig az eladó fizeti be az adóhatóságnak. A visszaigénylés itt azt jelenti, hogy ő az összes ÁFA-t fizeti be, de ami őelőtte keletkezett, visszakéri (hiszen az előtte lévők is befizették). Persze még más módszerek is elképzelhetők, például mindig csak a végfelhasználónak eladó fizet, de ez azért nem jó, mert akkor az állam ritkán kap nagy pénzt, hiszen a vasérc és a fazék között évek telhetnek el. Ugyanakkor a hatóságnak sokszor kell kisebb pénz.

2016. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!