Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes tevékenység utáni...

Internetes tevékenység utáni adózás?

Figyelt kérdés

Szoktam kapni paypalra kb havi 100 dollárt, különböző magánszemélyektől.

Ezt dollárként költöm el általában, nem veszem ki a bankkártyámra, sőt olyan paypalon van amihez nincs is bankkártya kapcsolva.

(egyszer költöttem el forintként egy magyar webshopban 2.000-ft-ot belőle)


Kell adóznom? Ha azt írod hogy igen, akkor azt is írd le hogy hogyan, mert ha nem írod akkor semmivel nem vagyok előrébb.

(Amúgy 18 éves elmúltam, de még tanulok, nincs munkám)


100 dollár forintban amúgy kb 28.000 ha ez számít.


Ha érdekel miért kapom, akkor röviden tömören annyi hogy egy játékszervernél néha besegítek a fejlesztésbe.


2016. szept. 13. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell utána adózni. Ha pl. ajándéka kapnád havonta ezt az összeget, akkor sem lenne adóköteles.
2016. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

üzletszerű tevékenység, kellene adózni utána


de tekintve, hogy a kutya nem jön rá, felesleges

2016. szept. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De mégis hogy a rákba tudna adót fizetni utána, még ha akarna is? Erre azért kíváncsi lennék.
2016. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

@22:25

Úgy, hogy benyújtja az adóbevallását, amiben szerepelteti, hogy 20XX évben 12*100 $ külföldről származó jövedelme volt.

A megfelelő sorok kitöltésével kiszámítható a fizetendő adó, amit átutal az adóhivatal számlájára.

2016. szept. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A törvény szerint adóköteles, mivel munkából származó jövedelem.

Valójában senkit sem érdekel, ennél sok nagyságrenddel több pénzt lopnak el ebben az országban...

2016. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Úgy, hogy benyújtja az adóbevallását, amiben szerepelteti, hogy 20XX évben 12*100 $ külföldről származó jövedelme volt.

A megfelelő sorok kitöltésével kiszámítható a fizetendő adó, amit átutal az adóhivatal számlájára."


Értem, tehát az lenne a helyes, hogy jótékonykodjon a NAV részére, hogy aztán az Orbán családnak még több milliárdja legyen offshore-ba? Így már értem..

2016. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shai-Hulud ***** válasza:

"tehát az lenne a helyes, hogy jótékonykodjon a NAV részére,"

Nem. Ez nem jótékonykodás, hanem kötelezettség. Az lenne a helyes, ha a törvény előírásainak megfelelően benyújtaná az adóbevallását, amelyben szerepelteti az összes jövedelmét. Ez nem jótékonyság, nem ajándék, hanem kötelesség. Ha nem vallod be, vagy nem fizeted be az adódat, akkor ha lebuksz, az elmaradt adón felül annak 200 %-áig terjedő bírságot is fizetned kell.


"hogy aztán az Orbán családnak még több milliárdja legyen offshore-ba?"

(Nem csak Orbán családjának vannak offshore cégei...)

Az adóhivatal által beszedett adó az államkincstárba kerül, nem Orbán cégeihez.

Az már egy másik kérdés, hogy milyen tendereken keresztül melyik rokont/barátot/évfolyamtársat/seggnyalót hozzák helyzetbe, és hogy ezekből mennyit tesznek zsebre. Ha nem fizeted be az adódat, akkor is pont ugyanannyit fognak lopni az állam pénzéből.

2016. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor még arra legyen szíves valaki válaszolni, akkor is adóköteles-e, ha nem veszem ki kártyára, és külföldi webshopokban költöm el.
2016. szept. 14. 15:45
 9/9 Shai-Hulud ***** válasza:
Igen. MINDEN jövedelem adóköteles, függetlenül attól, hogy milyen módon költöd (vagy éppen nem költöd) el.
2016. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!