Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valamit drágábban adok,...

Ha valamit drágábban adok, mint amennyiért megvettem akkor az üzletszerű, vagy haszonszerző tevékenység és megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Akkor is ha becsületesen kifizetem az adókat?

Akkor is ha csak egyszer csinálom és nem rendszeresen?

Mi van akkor, ha aukcióra bocsátom és ott felnyomják az árat?



2016. máj. 21. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Ha ennyire nem érted a lényeget , ne foglalkozz vele.

Egyébként a kereskedelem pont így működik.

2016. máj. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen lényeget? Csak elakarok adni egy domaint. A jogi vonzataira lettem volna kíváncsi.
2016. máj. 21. 18:38
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Add el! Mi ezen olyan bonyolult?
2016. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha haszonszerzés végett adod el, akkor az üzletszerű.
2016. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
attol fugg hol elsz, pl venezuelaban, nem szeretik a kapitalisa suletlensegeket:D:D
2016. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Irj privat uzenetet s valaszolok minden kerdesedre .
2016. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Üdv!


Kérésem kapcsán írtad, hogy válaszolsz pár kérdésemre.


Röviden szeretnék eladni egy domaint, amit azért vettem, hogy egy netes vállalkozást építsek rá, csakhogy a tesztelésnél az emberek nem mutattak érdeklődést a termék iránt, ezért szükségtelenné vált a domain.


Ezt most szeretném eladni. A gond a következő:

A domain regisztrator cég (godaddy.com), akiknél a domain bejegyeztettem, nem engedi eladni a domain vásárolt értéke alatt, csak legalább annyiért, vagy drágábban.


Van egy "Make offer" funkció és ott tudják megadni a felajánlott pénzt, illetve van egy aukciós lehetőség, ahol egymásra licitálhatnak a vevők.


Nyilván adóköteles a bevétel és ezt a godaddy.com igazolni is tudja egy számlával, hogy adás-vétel történt. Ezt lehet honosítani is.


A kérdésem az, hogy a magyar jogszabályok szerinte z legális-e így, vagy mi a teendő?


Üdv, Robi

2016. máj. 24. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!