Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katásoknak is kell számlázniuk...

Green Roze kérdése:

Katásoknak is kell számlázniuk, mégha alanyi mentesek is?

Figyelt kérdés

Szóval: Katásoknak is kell számlázniuk, mégha alanyi mentesek is? Egy külföldi cégnél vagyok független partner - tőlem függ hogy mennyit dolgozok és abból mennyi jutalékot kapok. A cégnek nincsen szüksége tőlem számlára, mert ott máshogy számolják el a bevételt ugyi, viszont mivel nem vagyok alkalmazott, ezért itthon kell a jutalékból adóznom. Tulképp ÉN termelem meg a pénzt saját erőből és csak akkor van pénzem ha megdolgozok érte, tehát hiába tűnik úgy hogy fent említett cégtől van a bevétel, náluk nem vagyok alkalmazott és nincs fix bérem sem. Szóval, lehetek Katás ha nem tudok -illetve nem kell- számlázni?

Még annyi, hogy ha ezt a jövedelmet csak önálló tevékenységként tudom végezni, akkor pl:

keresek egy hónapban 500.000Ft-ot és abból 43% adót befizetek (16% szja és 27% eho) így ha a bevétel 78%-ból számolom, (őgy emlékszem így volt a nav oldalán a számítás) akkor 167.000Ft az adó mig ha katás vállalkozó lehetnék, akkor 500.000Ft bevétnél 50.000Ft-al letudom az adózást... Vagy hogy is van ez?

Van más megoldás vagy magánemberként egyszerűen ennyivel, nos, rosszabb?

A jutalék adás-vételből van (marketing), ugyanúgy mint bármelyik üzletnél, a nagy cég bonyolítja le ezt a dolgot én pedig megkapom a rám eső jutalékot.



2015. júl. 21. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez elég necces, mert elvileg nem lehetsz KATA-s, ha a bevételednek több mint 50%-a egyetlen cégtől van. Én is baromságnak tartom, mert például az informatikusok is jellemzően projekteken dolgoznak, olyankor meg hónapokig egyetlen megbízónak tevékenykednek.

A cég egyébként hogyan fizet? Hogy érted, hogy nincs szükségük számlára? Zsebbe fizetik? Akkor elméletileg nyoma nincs papíron, hogy keresel. Vagy eleve számfejtik? Ha az utóbbi, akkor elvileg levonnak mindent, amit ott kell, kettős adózás meg nincs, ha ott egyszer vontak adót, akkor itthon már nem kell adóznod.

2015. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
USA-beli cég. Csekken vagy banki átutalással fizetnek (sajna PayPal nem játszik). Nincsen szükségük számlára, megkérdeztem, csak annyit írtak, hogy sem feléjük, sem azok felé nincs számlázási kötelezettségem, akiknek a termékeit promótáljuk. Nem tudom hogy mennek a dolgok odakint, csak annyit hogy nagyon régóta van már ez a cég és világszerte vannak partnereik (mint én). A kereset itthon adóköteles (99% még várom az utsó levelemre a választ).
2015. júl. 21. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne katás, van 6 feltétel, ha abból 4-nek megfelel akkor lehet az.

És amúgy 1 milla feletti összegnél kell lejelenteni, utána kell igazolni.

Könyvelőhöz elmész 5000 ft elmondja egy óra alatt.

2015. júl. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Itt olvastam, hogy nem feltétlen kell, bár jómagam nem vagyok sem törvénytudó, sem Katás:

Idézet:

"A katáról

Akkor éri meg igazán a katát választani, ha a nettó bevételünk évi 6 millió forint alatt van (azaz havonta átlagosan legfeljebb 500 000 Ft), mert ha túllépjük, az efölötti rész 40%-át be kell fizetnünk. A havonta befizetendő adó 50 000 Ft (akkor is, ha nem tudtunk kiállítani számlát), amivel egy füst alatt elintézünk mindent: személyi jövedelemadót, tb-t, nyugdíjjárulékot stb."

Forrás: [link]

2015. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!