Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondási idő felénél, (amit...

Terek88 kérdése:

Felmondási idő felénél, (amit szabadsággal töltök) lehet módosítani közös megegyezéssel a felmondást?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Van egy érvényben lévő közös megeggyezésen alapuló felmondásom, 30 napos felmondási idővel. A 30 napos felmondást fedezi a szabadságom. Ebből 15 nap már le telt. Van-e olyanra lehetőségem hogy ezt a "Felmondást" én most megváltoztassam? A másik két hét felmondási idő elengedését szeretném kérni. Az indok egyszerű. De a rendkívüli felmondáshoz nem jog alapú.

#szabadság #Felmondás módosítás
2016. szept. 16. 11:30
 1/3 A kérdező kommentje:
A teljes szituáció így néz ki: Adott egy cég ahol 2012 augusztus 27.-e óta dolgozok. Augusztus 2.-án szóban elmondtam hogy szeptember 30.-ával megszüník az albérletem, és 200 km-el arréb fogok költözni mert máshogy nem tudtam megoldani. És ekkor még szóban azt is közöltem hogy szeptember elsejével fel szeretnék mondani. 29 nap szabadságom volt még bent, így megegyeztünk abban, hogy szeptember 1.től-30.-áig 30 napos felmondási idővel megválunk egymástól és ezt a felmondási időt a szabadságommal töltöm ki. az augusztusi hónapot végig dolgoztam, betatínottam két embert is a helyemre így még ezzel sem okoztam kárt nekik. Szeptember 1.-ére már két ember is munkába tudott állni az én helyemre. De 2 nappal ezelőtt a leendő munkahelyemről telefonáltak hogy "megoldják a költöztetésemet" (Mivel nem kis anyagi teherrel jár) Csak annyit kértek hogy próbáljam már elintézni hogy a jövőhéten munkába tudjak állni. ehhez viszont az kellene hogy a hátralévő 14 napot elengedje a még meglévő munkáltatóm a felmondási időmből.
2016. szept. 16. 11:51
 2/3 anonim ***** válasza:

A felmondás felmondás, a közös megegyezés pedig közös megegyezés, ott nincs felmondás.


Természetesen a közös megegyezést is lehet módosítani szintén közös megegyezéssel.


Beszéld meg a munkáltatóval, hogy ez a gondod, méltányolja azt, és előbb engedjen utadra. Ha ebbe beleegyezik, akkor azt fektesse írásba, nehogy később jogi problémád legyen belőle.

2016. szept. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most olvastam pontosan végig a további információidat, és azt mondom, hogy ha szeptember 30-án lejár a felmondási időd, amit amúgy is szabadsággal töltesz le végig, akkor minek akarod, hogy előbb elengedjenek.


Ha nincs a munkaszerződésedben korlátozás arra nézve, hogy a mostani munkaviszonyod mellett legyen egy másik is, akkor nem kell kérvényezned semmit.

Egyszerűen létesítesz a mostani mellett egy másik munkaviszonyt is. Ezt egy törvény sem tiltja, szeptember 30-ig többes jogviszonyban leszel, ennyi az egész.


TÉVEDÉS az, hogy egy új munkaviszony létesítéséhez kellenek a régi helyről a kilépő papírok. Ha ez így lenne (de nincs így), akkor nem létezne többes jogviszony, pedig van, és a törvények is ismerik ezt, valamint szabályozzák is.


Az a HR-es (leánykori nevén: munkaügyes), aki ezzel nincs tisztában, inkább menjen kapálni, és hagyja ott a szakmáját.

2016. szept. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!