Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben érdemes feljelen...

Ilyen esetben érdemes feljelenteni, tudnak mit tenni? Meddig húzódik el?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy fajta tiszta szuka kutyám. Az a gond, hogy tüzelési időszakban szerencsétlent mindig el kell zárni, mert a harmadik szomszédból a kis korcs mindig átjön (udvarolni). A gazdájával nem lehet beszélni, se szépen, sem csúnyán, hogy kösse meg. Volt, hogy emiatt korcsok születtek. Volt, hogy légpuskával meglőtték a kutyájukat, erre rágalmaztak és ránk fogták, hogy mi voltunk. Most én nem akarom bántani az ebet, de ha eltennénk láb alól, akkor tuti feljelentene minket. Az ilyen esettel foglalkoznak egyáltalán? Ha az ő tulajdonában van a kutya és mindig átjön az én portámra, akkor az birtokháborításnak számít az ők részükről nem?

2016. szept. 18. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha te minden elvárhatot megteszel a megakadályozására akkor igen. Elárulnád, hogy hogyan tud bejutni a te "portádra"?
2016. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy egy kis vakarcs. Rendes kapunk van fenn, ahol átbújik, szóval ezzel nem tudok mit csinálni.. Max szivaccsal betömködni, ami ugye hülyén nézne ki, mert mindenki látja. A lenti kerítésünk pedig eléggé jó, ott lehetetlen lenne átjönnie, de aláásott, tehát két helyen is be tud jönni. Szóval kérdem, én mit is tudnék tenni? Amúgy meg ha tegyük fel nem lenne semmi kerítésem, akkor sem lenne joga ideengedni a kutyáját, mert ha nem lenne, attól még az én portám.. Egyszerűen felháborító és nagyon zavaró, hogy leszarja a gazdája. Meg attól félek, hogy kinevetnének egy ilyen problémával, ami egyébként sokkal nagyobb probléma, mint első hallásra tűnik. Dolgozok egész nap, a kutya benn egy kis garázsba, de amikor otthon vagyok, akkor sem tudom mindig kiengedni, mert nincs energiám azt lesni, hogy mikor jön be a kis korcsfajzat..
2016. szept. 18. 23:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Vagy teszek ki mérget, aztán áthajítom majd neki a döglött dögét.. Ha nincs más alternatíva.. Ebből remélem bajom nem lehet, ha a kutyája abból a méregből evett, ami az én portámon volt.
2016. szept. 18. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!