Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van kb. három hónap TB elmarad...

Van kb. három hónap TB elmaradásom, amire egyik barátom azt mondta kifizeti nekem. Szerintetek igent mondjak?

Figyelt kérdés

Ha igent mondok, akkor az oké, hogy nem terhelik rám azt a három hónapot.

Viszont onnantól be leszek jelentkezve TB fizetésre és küldeni fogják a csekket: amit továbra sem fogok tudni befizetni. :(

Van egy kislányom, munka nélküli vagyok. Nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy TB-t fizessek! Ennünk is kell valamit!


Mi a jobb?

Mondjak igent, fedjem fel magam és utána ne fizessek, mert nincs miből?


Vagy mondjak nemet, ne fedjem fel magam, viszont akkor 3 hónappal többet fognak rám terhelni, ha lebukok.

Fizetni nem tudok!


2016. szept. 22. 21:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha most nem fizeted be akkor is meg fognak találni idővel.
2016. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
ha nem fizeted, gyűlik adósságként - vagy úgy gondolod, hogy most a társadalmon kívül vagy, és nem tudnak rólad? önkormányzaton kérheted, hogy átvállalják a tb-t
2016. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Semmiképp se mondj igent.
2016. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem még cikibb az, hogy küldik a csekket én meg nem fizetem?

Most legalább nem küldenek semmit. Viszont előbbi esetben 3 hónappal előrébb lennék.

Azt meg gondolom magyarázhatom, hogy megszünt a munkahelyem...

Ennem nincs mit nem, hogy adót fizetni!

Most iskoláztam be a lányomat. Nekem már semmi nem marad. :(

2016. szept. 22. 21:14
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
akkor holnap irány az önkorm/szoc osztály és segélyt és tb átvállalást kérsz
2016. szept. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Már ott tartok, hogy kislányomat kértem meg, kérjen repetát ebédnél, tegye ételhordóba és hozza haza nekem.

Istenem, de boldog voltam, mikor beálitott vele. :)

2016. szept. 22. 21:20
 7/26 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy már nem az önkormányzat segíthet ilyenkor, hanem a járási hivatal, már hozzájuk tartozik a szociális igazgatás. Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság iránti kérelmet kérj. Kitöltöd ott helyben a nyomtatványt, ők elbírálják és akkor 1 évig fizetik helyetted. (újra igényelhető 1 év után)
2016. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

De légyszi a kérdésemre válaszoljatok.

Mert ha nem adják meg, megszívtam. :(

Akkor már jobb így inkognitóban maradni, mint a küldött csekkeket nem fizetni...

2016. szept. 22. 21:50
 9/26 A kérdező kommentje:
Ha meg elhagynánk a házamat, elköltöznénk egyik baráthoz. Nem jelenteném be a tartózkodási hellyem, hogy ne keljen TB-t fizetni. Mi lesz a kislányommal? :(
2016. szept. 22. 21:55
 10/26 Andizsuzsi ***** válasza:

"Már ott tartok, hogy kislányomat kértem meg, kérjen repetát ebédnél, tegye ételhordóba és hozza haza nekem.

Istenem, de boldog voltam, mikor beálitott vele. :)"


Ja persze. Mert a menzát üzemeltető maga a jótündér.

2016. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!