Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt megteheti egy tanár?

Ezt megteheti egy tanár?

Figyelt kérdés

Sztori:

2. óránk matek (első is van amúgy) a tanár pedig a 9. órába tette. Azért mert neki utána csak 5-6-7-8. órája van, és nem akar hamarabb bejönni.

(Nekünk 5 óránk lenne.. szóval 3 óra lyukas így)


Beszéltem az igazgatóval, az ő válasza az volt hogy ha a tanár így rendelte, akkor tessék bemenni. Megkérdeztem tőle hogy miért nem teszik át az e-napló órarendbe is akkor, tán szabálysértő és ezért?

Semmi válasz, otthagyott hogy neki erre nincs ideje, dolga van.


Én, mint diák, mit tudnék tenni?


Ma nem mentem be 9. órára, és be lettem írva 2. órára hogy 8:20-9:05-ig hiányoztam az iskolából.


2016. szept. 27. 15:02
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Amúgy nem lehet feljelenteni az iskolát?

Vagy hol kellene ezt bejelenteni?

2016. szept. 27. 15:02
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár szabályt megszegnek ezzel viszont akárhova mész ezzel körberöhögnek. Viszont ha a tanci megtudja hogy bemószeroltad akkor jobb ha kinézel egy másik sulit
2016. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

A tanár mondta hogy beszélt róla az igazgatóval.

Ezért mentem én is egyből hozzá.

2016. szept. 27. 15:16
 4/25 anonim ***** válasza:

Az órarendet a tanár, az igazgató és különböző adminisztratív feladatú emberek rakják össze. A tanárnak nyilván van beleszólása a saját órarendjébe (a többi óra függvényében,v agyis nem lehet ütközés).

Teljesen szabályos ez így...

...csak köcsög, az tény:S

2016. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

#4

Ez azért marhára nem így van. Pl meg kell lenni x óra benntartózkodásnak és ha neki az 3. 4. órában van plusz a délutáni 9. óraban meg órát ad akkor három órányi bérét csalta el ami nem túl szabályos.

2016. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
És az szabályos hogy 15:00-kor "hiányoztam", erre e-naplóban 8:00-van emiatt?
2016. szept. 27. 15:50
 7/25 A kérdező kommentje:

Ja, természetesen a 3 lyukasórában nem lehet elhagyni az iskolát.. :)

(Kislusszani másik osztállyal nem nagy dolog, csak nem engednek vissza)

2016. szept. 27. 15:52
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Nem baj, a lényeg, hogy a tanárok a diákok jobb helyzetéért tüntettek:D
2016. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

5ös, a tanárok azért nem maradnak bent, hogy lábat lógassanak. Akkor kell bent lenniük, ha van esély helyettesítésre, vagy ilyesmi... ha nincs órájuk, nem kell adminisztrálniuk és éppenséggel tényleg semmi dolguk nincs bent, akkor miért legyenek bent? hogy kijöjjön az óraszám? Nincs sok értelme.. pláne, hogy a tanárok otthon is dolgoznak, hiszen fel kell készülniük az órákra


Kérdező, ezt az enaplós dolgot nemigen értem... szóval a diginaplóban 8ra van kiírva az óra, de ő délután tartja, és ez nincs átrakva a naplóban?

Ebből a szempontból nem mindegy, hogy hány óra van odaírva? mármint ha matek órára vagy beírva hiányzónak, az mindegy, hogy 8kor vagy 18kor van, nem? Ha tényleg nem voltál ott, és csak egy tanórát írt be


Vagy nemegészen értem, ezt a részét magyarázd el pls!:)


Egyébként a diginapló nem ad semmilyen kötelezettséget, az csak egy kommunikációs felület... ha majd Neptunod lesz, meglátod, hogy mi az igazi istencsapása:D a diginaplóba be lehet írni 6-ost is, ha akarsz, de ha Neptunusz azt mondja, hogy nem vetted fel a tárgyat, hiába vizsgáztál ötösre, igazából ott sem voltál:D

2016. szept. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Eh, ez a ki-be engedés emlékszem n álunk is fos volt... ha a portás nem lett volna jó arc, rég éhenhaltunk volna... persze megvan a maga biztonsági és jogi oka (ha elbsz a busz amíg elvileg az iskolában kéne lenned, akkor a sulié a felelősség), de azért mégis...
2016. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!