Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyorshajtás magánúton. Szabály...

Gyorshajtás magánúton. Szabálysértés vagy nem?

Figyelt kérdés
csináltam egy gyorsulási vieót. 130ig gyorsultam kitettem egy bizonyos autómárka klub facebook oldalra. Erre valami kancsó feljelentett. Csakhogy a videó egy Magán állattartó telep 1km-es bekötőútja volt (Apám gyerekkori barátja a tulaj) Most akkor számíthatók büntetésre vagy nem ?
2016. okt. 1. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Forgalom elől elzárt magánúton nem érvényes a KRESZ, úgyhogy gyorshajtásért nem büntethetnek meg. A rendőrségnek kell bizonyítania, hogy történt szabálysértés, ez egy videó alapján még akkor is nehézkes lenne, ha közforgalmú úton mentél volna.
2016. okt. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

A KRESZ hatálya szempontjából nem kizáró a magánterület, magánút. Ha nincs elzárva közforgalom elől, akkor vonatkozik rá a KRESZ.


„A rendelet hatálya

1. § A rendelet Magyarország területén levő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza.”

[link]


Azt viszont nem tudom, hogy ha megsértetted is a KRESZ-t, akkor a rendőrség hitelesnek ítél-e egy videót, és indít-e szabálysértési eljárást.

Hírek szerint, annak idején, megbüntették Győzikét, mert a TV-műsorban bekapcsolt biztonsági öv nélkül vezetett. És, szintén hírek szerint, büntettek meg már ismert személyeket záróvonalon áthajtásért, biztonsági öv nélküli vezetésért, stb., magán fénykép-, illetve video felvételek alapján. És, szintén hírek szerint, motorosokat is büntettek már gyorshajtásért, saját videóik alapján.

2016. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A videón csak a sebesség látszik. Az, hogy hol, valszeg nem.

Innentől kezdve olyan helyet kell mondani, ami közforgalom elől elzárt magánút. Innentől kezdve nem tudnak veled mit kezdeni. Nekik kell bizonyítani, hogy nem magánúton voltál.

2016. okt. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Akár meg is mondhatod a rendőröknek hogy lecuclizhatnak.
2016. okt. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Látszik az út is mivel azt is felvettem hogy nem lejtőn gyorsulok (mit a sokan)
2016. okt. 1. 13:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, közforgalom elől elzárt magánút-e, vagy sem. (Magyarul pl. egy bekerített udvar a házad körül - arra nem vonatkozik a KRESZ), de pl. egy Auchan parkoló, míg magánút, de közforgalom elől nem elzárt, az igenis a KRESZ hatálya alá tartozik. Ugyanígy pl. egy magántanához vezető kis erdei út, hiába az már az erdő tulajdonosának területe, ha nincs elzárva: KRESZ.
2016. okt. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Megbüntettek szabálysértés miatt?
2020. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!