Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Viccből ha azt kiabálom a máv...

Feketeruhasember kérdése:

Viccből ha azt kiabálom a máv épületében a várakozók között hogy allahu akbar és a táskámat lóbálom akkor lesz valamilyen jogi következménye a dolognak?

Figyelt kérdés

Ismétlem jogi következménye. Nem az a kérdés hogy ott helyben meglincselnek e amint kiderül hogy csak "humorizáltam"


A másik: Ha mégis van jogi következménye akkor milyen alapon? Ugye a terrorizmus nem egyenlő az iszlán vallással a liberális felfigás szerint. Így az nem lehet se bűn se szabálysértés ha azt mondom allahu akbar. Mint ahogyan az sem ha a táskámat himbálom. Ha mégis lenne következménye azzal azzal az állam is elismerné hogy a dolog összefügg egymással. Természetetesen eszembe sem jutna megtenni, nem vagyok olyan bátor meg azt sem akarnám hogy valaki beverje az orrom. Szóval csak elméleti a kérdés.


2016. okt. 6. 13:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne próbálkozz, tudod hogy járt a pásztorfiú is, amikor farkast kiáltott...
2016. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ismerem a pásztorfiú történetét. De kifejthetnéd hogyan kapcsolódik a témához. Azért szerintem foglalkoznának ezzel az emberek. Nem mindennapi egyenlőre.
2016. okt. 6. 13:34
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Lesz. Csucsikézel egy kicsit és gondolkodol.
2016. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem eshet bántódásod, allahu akbar az valami allah hatalmas jelentéssel bír, ezért nem bánthatnak. Különben az emberjogi bíróságon megfingatod őket. Majd szólj mikor tervezed, szerintem sokan megnéznék, biztos jó lesz.
2016. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Ez egyáltalán nem elméleti kérdés.


Közveszéllyel fenyegetés


Btk. 338. § (1) Aki a köznyugalom megzavarására alkalmas olyan valótlan tényt állít, híresztel, vagy azt a látszatot kelti, hogy közveszéllyel járó esemény bekövetkezése fenyeget, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a közveszéllyel fenyegetés a köznyugalmat súlyosan megzavarta.


A fenti tényállást a köznyelvben "bombariadó"-nak ismeri.


Magyarul: ha te azt a látszatot kelted, hogy fel fogsz robbantani egy bombát a pályaudvar közepén az olyan közveszély ami a köznyugalmat durván súlyosan megzavarja, így kijár érte legalább 3 év. Az teljesen irreleváns, hogy hülyegyerek vagy és csak vicc volt az egész.. majd "humorizálhatsz" a cellában a góréidnak is.


Egyébként ne sértődj meg, de borzasztó a logikád: ugye az se bűn ha kést veszek a kezembe, meg az sem ha előre hátra húzom a könyököm, járkálni meg végképp nem bűn... arról meg már igazán nem tehetek, hogy a fenti tevékenységem során te éppen elém kerültél valahogy.


Az Állam meg nem hogy elismeri az összefüggést, hanem orrba szájba ezt nyomja mindenhol..

2016. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pánikkeltésre simán alkalmas, akkor is ha azt kiabálod hogy falafel siskebab. nem az számít hogy mit mondasz, hanem ahogy csinálod.
2016. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy amiatt megbüntessenek mert azt kiabálom allahu akbar kevés ha még táska sincs nálam akkor meg azt hiszik biztos hogy testre szerelt bomba van.


Az emberek sokszor kiabálnak dolgokat az utcán következmények nélkül ha azt kiabálom amit az egyik válszoló írt egykét "ez normális?" nézésnél többet valószínűleg nem kapnák. Nem tartanának bombától az emberek. Ha viszont a kérdésben említettet akkor pánik lesz (én us pánikolnék) engem meg előállítanak.Akkor hogyan van ez? Most akkor köze van az iszlámnak a terrorizmus hoz vagy sem?

2016. okt. 6. 14:41
 8/23 A kérdező kommentje:
Ha nincsen köze akkor miért csücsülnék? Ha azzal örvendeztetem a népet hogy "Jézus szeret mindenkit" akkor sincs semmi gond emiatt nem állítanak elő.
2016. okt. 6. 14:46
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Komoly következményei lennének.

Ez pánikkeltés.

Hiába vergődsz itt, nincs igazad.

Előállítanának. Biztos lehetsz benne.

2016. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Azért csücsülnél mert lecsüccsentenének. :)
2016. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!