Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakáskiürítés talán vége?

Lakáskiürítés talán vége?

Figyelt kérdés

Felperes vagyok egy lakáskiürítése perben, ami már több, mint 2 éve zajlik. A bíróság 2014. júniusban bírósági meghagyást bocsátott ki ami jogerőre emelkedett. 2014. augusztusában.

Rengeteg procedúra után a végrehajtó kétszer is kérvényezte a bíróságnál a lakáskiürítést. Pénzbírságot is kapott már.

Most kaptam egy levelet amiben ezt írta a bíróság:

"A járásbíróság felhívja a végrehajtást kérőt, hogy e végzés kézhezvételétől számított 8 napon belül nyilatkozzon arra vonatkozóan, hogy a kötelezett a jogerős határozatában foglalt ingatlan kiürítési és birtokba adásai kötelezettségének eleget tett-e vagy sem, továbbá a végrehajtás mely további módjának (Vht. 174§) meghatározását kéri."

"Ha nem nyilatkozok akkor a bíróság dönt a végrehajtás további módjában"

Ez most azt jelenti, hogy ha megírom nekik, hogy nem tett eleget a birtok elhagyásnak, és én a rendőrség közreműködésével történő kikényszerítést kérem, akkor végre lezáródik ez az egész? Ha igen, akkor kb. mennyi idő még? Vagy ez megint csak egy időhúzás?



2016. okt. 11. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Tavaszig szerintem el fog húzódni mindenképpen, mire ismét sorra kerül az ügyed a bíróságon már tél lesz, amikor nemigen lakoltatnak ki senkit. De mindenképpen írj nekik.
2016. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nos nagyon gyorsan felcsapva a vht 174§-t gyorsan kiderül:

174. § A bíróság végzéssel határoz a végrehajtás módjáról, így:

a) a kötelezettet a meghatározott cselekmény pénzegyenértékének megfizetésére kötelezheti,

b) feljogosíthatja a végrehajtást kérőt, hogy a meghatározott cselekményt a kötelezett költségére és veszélyére elvégezze, vagy mással elvégeztesse; egyúttal a kötelezettet az előreláthatólag felmerülő költség előlegezésére kötelezheti,

c)530 a kötelezettel szemben 500 000 Ft-ig terjedő pénzbírságot szabhat ki,

d) a rendőrség közreműködésével kényszerítheti ki a meghatározott cselekményt.


Szóóóval, ha megírod nekik, hogy: "Nem tett eleget, a végrehajtás módjának a 174§ d) bekezdése szerintieket szeretném alkalmazni, miszerint a rendőrség közreműködésével legyen kikényszerítve az ingatlan kiürítése." és gondolom célegyenesbe leszel. Persze szebben is meglehet fogalmazni, de a lényeg ez.

2016. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az tiszta volt eddig is, hogy egyértelműen a rendőrségi kilakoltatást kérem, csak azt nem tudom, hogy ez pontosan milyen fázist jelent az ügyben. :) Mert már rég rájöttem, hogy egy ilyen ügy, hiába hónapok alatt meghozzák a döntést, évekig húzódik a pénzbírságok, fellebezések, stb. miatt.

A moratóriumról pedig azt tudom, hogy ha a bíróság meghozta, és jogerős, akkor fel is út le is út. Már durván 1,5 éve volt ideje elhagyni... :) Ugye a felszólítgatások, bírságok, stb.

A végrehajtót meg nem érdekli, hogy tél vagy nyár. Ő mondta nekem személyesen, hogy ahogy a bíróság elfogadja, azonnal rakja is kifele.

2016. okt. 11. 20:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fű 2 éve húzódik ? Akkor én tutti lakásfoglaló albérlő leszek, ha ennyi ideig lehet ingyen kockulni valahol :XD.
2016. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4-es értem a poént, de hidd el nem olyan jó helyzet az sem.

Nem azért nem rakjuk ki erőszakkal az ilyeneket, mert nem tudjuk hanem, mert a rendőr visszaengedi. Igen, a saját házunkba, a rendőr visszaengedi. Ha megverem, akkor engem vesznek elő, és visszaengedik. Ha zárat cserélek, leszedeti a jegyző és visszaengedik.

Ha a cuccaihoz hozzányúlok akkor Ő jelenthet fel megint engem.

Vicces.. én majd agybajt kaptam amikor rájöttem, hogy ilyen elbaszott a törvényrendszerünk. Manapság már csak nevetek rajta.. Mivel nekem több házam is van, így ezen volt a "tanulópénz". Azonban sokaknál (idősek, fiatalok, családok) pont arra kéne az albérleti díj, hogy megéljenek, kereset kiegészítés stb.

A jog meg erre magasról tesz.


Persze ahogy vége az ügynek, a tulajok nem felejtenek. Csak várnak arra, hogy csituljon az ügy. :)

2016. okt. 12. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!