Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes zaklatás, fenyegeté...

Internetes zaklatás, fenyegetés. Milyen intézkedést lehet tenni ellene? És mi lesz a vége?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott személy 14 hónapja körülbelül zaklat, fenyegetőzik kb 2-3 havonta. Hogy ő majd engem meg barátnőmet is elkap megver meg leszúr a barátaival együtt. A zaklatás facebookon megy eddig összesen 8 facebookal csinálta összesen. Tiltom de attól függetlenül mindig csinál újat és írogat. A facebooknak is jeleztem hogy zaklató de igazából ez ellen sokat nem tudnak tenni csak letiltani. Egyszer személyesen is megfenyegetett de arra nincs bizonyítékom csak barátnőm tudná igazolni hogy így volt az meg nem tudom mennyire lenne erős vallomás. A facebookos írás mind megvan. Tudom a nevét és hogy hogy néz ki. A személy elmúlt 18 már szerintem. Én 16 vagyok és barátnőm is.

2015. nov. 23. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrségre bemész a barátnőddel és feljelentitek. De előbb azt ajánlom hogy "húzzátok csőbe" ami azt jelenti hogy olyan személyre szóló üzenetet kell tőle kérni vagy személyes találkozót hogy legyen nagyon jó bizonyítékotok. Hangfelvétel, videó, esetleg olyan üzenet amiből kiderül ki is ő valójában...

(Amúgy a neved látszik a kérdésnél ami nem igazán jó, szóval ott oldalt a beállításokba menj be, és "Látsszon a neved a kérdéseidnél és a válaszaidnál:" NEM-re tedd át)

2015. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendőr ismerősnek szerdán lesz szólva. És barátnőm anyukája nem sokat tervez tenni az elmondása szerint mivel annyit mondott rá hogy "jól van"
2015. nov. 23. 11:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Az összes gépelt szöveget amiben a tróger írogatott fotózzátok le és mentsétek el . A rendőr is adhat tippet , a csicskákat is el lehet kapni egy füst alatt .
2015. nov. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ezért mit kaphat? Mert nagyon nem szeretném hogy tovább folytassa ezt.
2015. nov. 23. 11:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha új fiókkal folytatja tovább, az azt jelenti, téged bejelöl ismerősnek, te visszajelölöd.

Nem kell mindenkit visszajelölni addig, míg meg nem nézed, valóban ismerős-e és akarod-e a kapcsolatot fenntartani vele.

2015. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kell bejelölni ahhoz hogy tudj írni valakinek.
2015. nov. 23. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:
"mitkap?" a bosszú, bosszút forral-harag rossz tanácsadó...
2015. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"mitkap?" a bosszú, bosszút forral-harag rossz tanácsadó...biztosan van oka a fenyegetésne, zaklatásnak.
2015. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Engem annyi érdekel hogy a rendőr fog e csinálni neki valamit és mit kaphat ha szólunk a rendőröknek. Annyit akarunk hogy fejezze be és hagyjon minket. Amúgy barátnőm egyik ismerőse vagy mi és mivel látott minket együtt vele ezért baszogat minket is vagy mi. A lényeg hogy én meg barátnőmnek közünk nincs hozzá.
2015. nov. 23. 12:03
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocs előbb elírtam. Barátnőmnek egyik ismerőse aki ismerte és látott együtt vele minket.
2015. nov. 23. 12:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!