Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi lehet a budapesti, XI....

Mennyi lehet a budapesti, XI. kerületi közjegyző díja?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt bő egy hónapja.Nyilván lesz hagyatéki tárgyalás, bár, úgy vagyon nem maradt utána, mivel a lakásunk, aminek ő haszonélvezője volt, az enyém, így, ezzel nem lesz gond. Szinte csak adósság maradt utána(amiket anyám vetett fel vele, akivel sajnos nem váltak el), de elvileg a bankok a hitelek megkötésekor biztosították magukat ilyen esetekben ergo kevesebb tartozás maradhat, mint ami valójában van.A hagyatéki csoport azt mondta, hogy mivel rendesen dolgozott, bejelentve a járulékok is a hagyatékba kerül.Tudom, hogy fizetni kell a közjegyzőnek, ha úgy döntök(van rajtam kívül 2 testvérem és anyám, még mamám, mint apám anyja, akik szóba jöhetnek, mint örökösök), hogy elvállalom az én részemet, de mikor kell és mennyit kell fizetnem a közjegyzőnek kb.? Honnan tudjam mennyi az "örökség", ami alapján a díjat kiszámolják?Mindenképp ott a helyszínen kell fizetnem vagy lehet kérni pici haladékot?Köszönöm szépen aki segít eligazodni ebben az útvesztőben.

2016. okt. 15. 07:08
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. okt. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. okt. 18. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!