Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg nem multam el 18 eves, de...

Jozetha kérdése:

Meg nem multam el 18 eves, de elkoltoznek otthonrol. Ez hogy lehetseges?

Figyelt kérdés
Nos....apam a baratomat utalja, es allandoan azt mondja nekem hogy milyen szar vagyok, es emellett allandoan iszik, mostmar meguntam. Legszivesebben elkoltoznek baratomhoz, de sajnos o nem egyezne bele. Pedig nagyon rendes a baratom amugy, probalklzik hogy apam megkedvelje de szarmazasa miatt nem hisz nekem hogy o kedves es engem sosem bantana. Szlval ha van lehetoseg arra hogy valahogy elkoltozhessek innen, mk lenne az?? Kerlek segitsetek...

#költözés #családi probléma #Hogy koltozhetnek el otthonrol?
2016. okt. 16. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát cigány a barátod.Pénz nélkül sehová nem tudsz menni,vállalj diákmunkát és várd ki,míg 18 leszel,mert a rendőrséggel hazahozatnak akárhonnan,ha nem vagy felnőtt.18 éves korodig korlátozottan vagy cselekvőképes
2016. okt. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
13%
Gyámügyhöz kell fordulni ebben ők tudnak neked segiteni es a baratod a gyamod tud lenni ha neki itelnek de ha jol tudom ez hosszadalmas folyamat ebbe nem vagyok biztos szoval bocsi ha hulyeseget irok. A masik az ha a baratod felesegul vesz ez altal te is nagykoruva valsz de ehhez szuloi bele egyezes kell vagy ehhez is a gyamugy bele egyezese kell ha jol tudom. Ha hulyeseget irtam bocsi de remelem tudtam segiteni :) amugy hany eves vagy?
2016. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
94%
Igen második, hülyeséget írtál. Ez marhára nem így működik. A gyámhivatal pofán fog röhögni. Nem az a dolguk, hogy hisztis tinik sexuális életét egyengessék.
2016. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
De mivel az apja reszeg ezert a sajat gyereket veszelyezteti es hanyagolja el.
2016. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"Legszivesebben elkoltoznek baratomhoz" Tételezzük fel, hogy apád beleegyezik, akkor hogy is lenne? A barátod szülei nyakukba vesznek egy idegen gyereket, etetik, ruházzák, iskoláztatják? És ha szétmegy a parti, mi lenne? Visszakönyörgöd magad vagy mész az utcára? Higgadj le, mielőtt valóban az utcán találod magad, ha sokat erőlködsz az elköltözéssel.
2016. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy sem lehet, 18 éves korodig a szülők felelősek érted.

Ha elmész, hazavitet a rendőrökkel.


Ha a pasi olyan jó fej, szépen kitart melletted, amíg betöltöd a 18-at, és oda mész, ahová akarsz.

2016. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Termeszetesen kitart mellettem, sajnos meg csak 15 eves vagyok, szuleim regebben elvaltak igy elegnehez dolgom van. Koszonom a valaszokat!
2016. okt. 16. 17:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a gyámhatóság engedné is a költözést, biztos nem a pasidhoz, hanem közeli rokonhoz. Idegenhez csak a legvégső helyzetben helyeznek. És miből akarod eltartani magad ha elköltözöl?
2016. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Elméletileg nem mehetsz, gyakorlatilag odamész hozzá, és megmondani apádnak, hogy ha haza akar vitetni, akkor te kitálalsz a rendőrségnek. Ilyenkor pedig ők hivatalból eljárást indítanak.
2016. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen utolsó, és mennyivel jobb lesz a lánynak egy nevelőotthonban ahol nem is találkozhat a pasijával, igaz?
2016. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!