Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gimi mellett lehetséges hogy...

Gimi mellett lehetséges hogy eltartsa magát az ember?

Figyelt kérdés
18 éves múltam, a mekiben dolgozom egész jó órabérért így diákmunkaként. Van egy kis garzon a nevemen, szóval csak a rezsit és a kaját kéne megoldanom, az meg 50ezerből körülbelül kijönne, és van körülbelül 3-4 hónapra elegendő félre tett pénzem, csak az a baj hogy még csak most fogom kezdeni a 11. osztályt és az érettségimnek is elég jól kéne sikerülnie, de nagyon nagyon el akarok költözni itthonról, mert félek teljesen megnyomorodom lelkileg itt, sikerülne a saját lábamon is megállni vagy ki kéne húznom ezt a két évet most már

2016. aug. 14. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld inkább kihúzni érettségiig szerintem, addig meg a garzont add ki egy megbízható ismerősnek, minél több tőkével hagyod ott a gimit, annál előbb tudsz érettségi után lelépni. Ha nagyon szar a helyzet, mondjuk 12.-ben már ne dolgozz, hanem tnaulj minél többet és a tartalékból húzd ki érettségi végéig a lakásodban.
2016. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kovpet ***** válasza:
83%

Amennyiben van mód, tényleg várj.

Ha muszáj menni, akkor összejöhet, de azt tudd, hogy nem csak a rezsi+kaja a költség. Mindig van valami, kell a tartalék. Ruházkodni is kell, tisztálkodni is. Mosni is. Néha elromlik valami. Megfázol, kell gyógyszer. Akármi történhet.


Legrosszabb esetben magad mellé vehetsz valakit, pl egy barátod albérlőtársnak. Egyből jobban kijössz majd. Bár garzonba ez szükségmegoldás, de ez az egész költözés annak hangzik.

2016. aug. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MZ.per.X ***** válasza:
50%

Mondjuk kétlem hogy 50 ezerből kijönnél téli időszakban rezsi+kajával. 40-50 ezret egy átlag ember elkajál/vásárol egy hónapban. Tisztálkodási szerek, mosószer, mosópor. Ezek mellett ha beüt valami betegség akkor halom gyógyszer. Ráadásul ha rendesen melózol, akkor meg a sulival nem tudsz foglalkozni.


Én azt mondom, húzd ki ezt az időt, legyen egy jó érettségid, jelentkezz továbbtanulni, és tanulj szorgalmasan. Egyetemen/fősulin kaphatsz kolit, az albérlettől sokkal olcsóbb, kaphatsz ösztöndíjat, ha elég jól tudsz valamit akkor elég jó órabérért tudsz korrepetálni.

2016. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Csunya gonosz csalad garzont iratott a nevedre szegyeljek magukat menekulj
2016. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát nem az anyámtól és nem is a mostohaapámtól kaptam, akik elől éppenséggel menekülnék, a többieknek köszönöm a választ, segített az elmélkedésben és a pro kontra listában
2016. aug. 14. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha nekem 18 évesen lett volna egy garzon a nevemen és csak a rezsit meg a kajámat kellett volna álljam, boldogan éltem volna teszkós párizsin is egy darabig, csak hogy megszabadulhassak az elmebeteg anyámtól.... Félretett pénzed is van....

Én mennék...

Korántsem olyan szar a helyzeted, mint gondolod

26/L

2016. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagylány! 😊 Látom régi a kérdésed. Mi lett Veled?
2020. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Érdeklődő!

Szerencsésen kibírtam otthon a két, aztán utcu neki rögtön léptem érettségi után 😁 most párommal élek együtt, sikeresen diplomát is szerzek, és munkám is van, szóval minden a legszuperebbül alakult! Bár visszagondolva simán tudtam elköltözhettem volna gimi közben, de így történt, és így is boldog vagyok. Köszönöm az érdeklődést! Jól esik 😊

2021. jún. 23. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!